Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

ШИЛЕГОВ ВО АЕРОДРОМ: ОПШТИНАТА СЕ РАЗВИВА СО ЗАБРЗАНО ТЕМПО, НОВИТЕ ПРОЕКТИ ГИ ДЕФИНИРАМЕ ЗАЕДНО СО ГРАЃАНИТЕ

Маалските средби вечерва продолжија во Аеродром каде што Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин и новиот кандидат за градоначалник на општината Александар Филиповски се сретнаа со жителите на оваа скопска општина.

Осврнувајќи се на досегашниот период, Шилегов додаде дека Аеродром е една од општините со најмногу важни капитални проекти.

– Со изградбата на булеварот АСНОМ и новиот мост на Вардар за граѓаните од Лисиче обезбедивме побрз излез према Центар и Гази Баба. Ги реконструиравме бул. Видое Смилевски Бато, улиците Февруарски Поход и Владимир Комаров, почнавме со реконструкција и пробивање на дел од Васко Карангелески при што оваа улица ја спојуваме со ул. Трета Македонска бригада каде што го решивме проблемот со стеснувањето кај пералната кој мојот претходник ни го остави во наследство. Булевар Србија и бул. Февруарски поход добија нови велосипедски патеки, а при крај е вело патеката на бул. Видое Смилевски Бато, посочи Шилегов.

Во овој дел од градот ги реконструиравме средните училишта Марија Кири Склодовска, Владо Тасевски и Димитар Влахов, а обезбедивме и прочистувачи за воздух за секоја училница, додава Шилегов.

Во делот на градското зеленило, Шилегов потенцираше дека во Аеродром подигнати се над 47.000 метри квадратни нови и реконструирани паркови површини, со засадени над 3,800 садници. На местото на дивата депонија во Мичурин кај Железничка подигнавме нов парк, а крстосницата на бул. Јане Сандански со ул. Владимир Комаров доби два нови урбани скверови со повеќе зеленило и содржини за одмор и релаксација.

– СДСМ е убедлив фаворит на претстојните локални избори. Во изминатите четири години направивме многу, поставивме високи стандарди на одговорно, чесно и транспарентно водење на институциите. Затоа говориме за „Најдоброто за нашата општина“, посочи Шилегов.

Преку маалските средби СДСМ заедно со граѓаните создава понуда која ќе биде најдобра за секоја општина, за секој град.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Maria the Virgin Witch animetv Episode 12 anime tv shows online

Website https://animeflv.uk: Watch Patema Inverted: Beginning of the Day animeflv Episode 4 anime online

KissAnime: The Laws of Eternity (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch Oruchuban Ebichu animedao Episode 23-24 anime sites

About: https://about.me/gogoanimebe

Cuchi hochiminhcity: http://www.cuchi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/Hoi_Dap_DB/DispForm.aspx?ID=2335