Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
Вархеји упорен, турка како Сизиф: Нема пречки за Македонија, Бугарија го прифати решението
СТОПАНСКА КОМОРА: Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мултикризниот период и да продолжат да функционираат
СТОПАНСКА КОМОРА: Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мултикризниот период и да продолжат да функционираат
Бочварски: Преку капитални проекти како водоводот за туристичката населба на Беровско Езеро го развиваме туризмот и локалната економија во Берово
Бочварски: Преку капитални проекти како водоводот за туристичката населба на Беровско Езеро го развиваме туризмот и локалната економија во Берово
НИКОЛОВСКИ: Нов проект во областа на рибарството и аквакултурата во партнерство со Хрватска и со поддршка од ЕУ
НИКОЛОВСКИ: Нов проект во областа на рибарството и аквакултурата во партнерство со Хрватска и со поддршка од ЕУ
МВР НЕ СЕ ШЕГУВА: 637 санкционирани возачи на мотоцикли, 17 мотоцикли одземени
МВР НЕ СЕ ШЕГУВА: 637 санкционирани возачи на мотоцикли, 17 мотоцикли одземени
ОН повикаа на целосно укинување на израелската блокада на Појасот Газа
ОН повикаа на целосно укинување на израелската блокада на Појасот Газа
Димовски – Декер: Интензивните реформи придонесуваат за поефикасни институции во служба на граѓаните
Димовски – Декер: Интензивните реформи придонесуваат за поефикасни институции во служба на граѓаните

ШИЛЕГОВ: Во Центарот на градот ја градиме најголемата пешачка зона во Европа која ќе се протега од Собрание до Палома Бјанка и од Стара Железничка до Бит пазар

✔️ пробиваме булевар Македонија (Јужен Булевар) како ултрамодерна подземна сообраќајница која завршува со модерен кружен тек кај Нова Македонија.
✔️ Ја градиме улицата Цветан Димов низ Чаир за да ја претвориме во булевар со сите аршини. Профилот на сообраќајницата ќе биде со три сообраќајни ленти во секоја насока, средишно разделно зеленило од 2 метри и велосипедска и пешачка патека во двата правци.
✔️ Одново ќе го изградиме мостот Обединети нации. Со воведувањето на БРТ системот, потребно е негово проширување со функционални 6 ленти, но и пошироки велосипедски и пешачки патеки. Затоа, во изведбата на БРТ во Скопје, предвидена е изградба на ваков нов челичен мост.
✔️ Го завршуваме мостот АСНОМ и го градиме мостот кај Љубљанска што ќе се поврзе со булеварот Словенија кој ќе води до Волково и Ново Село.

Скопје за 4 години ќе биде град со нови, современи и квалитетни инфраструктурни решенија градени по сите најдобри светски стандарди за квалитет. Одржливата урбана мобилност во градот е императив од кој не се отстапува и во следните четири години. Ова се реални, остварливи и добро испланирани сообраќајни решенија кои долгорочно го надминуваат проблемот на сообраќајниот метеж во градот. #НајдобротоЗаМојотГрад #ЧекорПоЧекор #СкопјеЕднаПоинакваПриказна #НАЈДОБРОТО

loading...

nhà cái go88 ở đâu

sunwin 40x50cm 12v usb desktop laser engraving machine