Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ШИЛЕГОВ ВО СВОЈ СТИЛ ОДГОВОРИ НА НАПАДИТЕ НА ВМРОНИТЕ: Им порачувам да почнат да си го сакаат градот во кој што живеат, да почнат да работат за него и да престанат да шират лаги

РЕАКЦИЈА

Кога во неполни 3.5 години, од кои една е во услови на светска пандемија, Градот и градоначалникот успеаа во рекордно време да
– завршат четири нови булевари,
– реконструираат цел клинички центар и да ја изградат монтажната болница,
– кога се завршува мостот на Вардар во Аеродром,
– кога секоја година се градат десетици километри нови велопатеки,
– подигаат илјадници квадратни метри нови зелени површини
– и истовремено се уредуваат запуштени јавни простори, се подигнуваат нови дрвореди,
– се уредуваат зелени покриви,
– кога светските организации за мерење на загадувањето на воздухот бележат континуиран пад на загаденоста во Скопје,
– кога низ градот се движат 33 нови МАН автобуси на гас,
– се пробива и расчистува кејот на Вардар
– и кога после 30 години управување со Град Скопје, градоначалникот Шилегов успеа за само три години да го доведе градот пред набавка на трамвај на тркала,
логично е дека оваа партија ќе нема што друго да прави освен да измислува скандали и да пласира лажни вести.

Ако се има сево ова предвид, тогаш е јасно зошто вмро-дпмне вештачки се обидува да креира наводни скандали, бидејќи и нив им е јасно дека ќе добијат поразителна порака на следните локални избори. Им порачувам да почнат да си го сакаат градот во кој што живеат, да почнат да работат за него и да престанат да шират лаги.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime dao AnimeDao Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

online anime Dragon Ball Super (Dub)

anime to watch AnimeDao One-Punch Man

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat