Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

Шилегов за Канал 5: За 4 години изградивме четири булевари, над 100 километри велосипедски патеки, мостот кај Аеродром ќе го пуштиме за време на кампањата, имаме стратегија за иден развој на градот

Ние сега треба да разговараме за програмите и понудите кои што ги имаме, или за реализација, за политиките што планираме да ги спроведеме за град Скопје и за Скопјани, истакна кандидатот за градоначалник на град Скопје на СДСМ Петре Шилегов, во емисијата „Жешко лето“ на Канал 5 телевизија.

ВМРО-ДПМНЕ се уште не излегува пред скопјани со свој кандидат и се крие позади независниот кандидат Данела Арсовска, истакна Шилегов, додавајќи дека ВМРО-ДПМНЕ 27 години претходно управуваше со нашиот град, сите аномалии кои што се појавуваат во Скопје, кои овие 4 години макотрпно работиме да ги отстраниме се аномалии од нивното невладеење.

Не верувам дека мои поддржувачи ќе гласаат за Арсовска, но убеден сум дека, токму поради тоа што го направивме во овие четири години дека многу, многу членови на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за мене за градоначалник, порача Шилегов.

Она за што јас можам да го кажам гордо дека се изградени четири булевари, еден мост завршен во Аеродром, друг почнат во Карпош, 110 километри велосипедски патеки, многу зеленило, по 40 години зборување за трамвај, сега Бас рапид транзитот е тендериран, завршена финансиската конструкција, после долги години малтретирање на уличните кучиња направивме стационар, што е пример во регионот, сето тоа се политики што ги креиравме за нашиот град за одржлив развој на инфраструктурата, се токму тоа со кое што јас настапувам пред Скопјани, наведе Шилегов.

Тој нагласи дека во изминатите 4 години започнавме многу работи, кои се во точка од која нема враќање, како клучката на Момин поток, клучката на Словенија, Бас рапид транзитот.

Во овој мандат за само 4 години кога никој не веруваше дека можеме да ја завршиме пластичарска, ја завршивме, кога никој не веруваше дека можеме да пробие ридот кај касарната Илинден и него го завршивме и имаме булеварско решение со велосипедски патеки. Имаме прв булевар кој излегува на обиколницата, тоа е Христијан Тодоровски Карпош, булевар АСНОМ кој долги години беше рак рана на граѓаните на Аеродром, истакна Шилегов.

Тој нагласи дека врз основа на добра анализа направивме добра стратегија вистински развој на нашиот град.

Ние пробивме многу коридори во нашиот град, многу работи кои беа рак рана на Скопјани се решени или е започнато нивното решавање или се при крај, истакна кандидатот за градоначалник на град Скопје на СДСМ Петре Шилегов, во емисијата „Жешко лето“ на Канал 5 телевизија.

loading...

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa: Osomatsu-san 3rd Season anime episode 25 online free at https://animekisa.in animes online

AnimeHeaven: Inazuma Eleven Go: Galaxy anime episode 43 online free at https://animeheaven.pro sites like animeheaven

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Codechef: https://www.codechef.com/users/animefreakws

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol