Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто

КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА: ЗАЕВ И МАКРОН НЕ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ОДРЕДЕНИ ОТСТАПКИ КОН БАРАЊАТА НА БУГАРИЈА КОН МАКЕДОНИЈА

Новинарот Горан Момировски од Тв Алфа неколку дена пред официјално да се најави посетата на премиерот Заев на Париз и средбата со Макрон, објави дека таква средба ќе има, со што најави дека има канал на комуникација со француската амбасада во Скопје.

Но вчера, новинарот цитираше детали од средбата Заев – Макрон и се пофали дека тие информации ги добил од скопски дипломат. Очигледно е дека новиот француски амбасадор или негов советник го брифира новинарот со доверливи информации од средбите на Заев со Макрон што е голем дипломатски скандал.

Но она што ние успеавме да го дознаеме вели дека Момировски пак лаже како и обично, Заев и Макрон не разговарале за отстапки кон Бугарија со тоа Момировски го клевети францускиот амбасадор и шири лажни вести за Заев.

Невидена новинарска штеточина, 24/7 мисли и работи како да му помогне на ВМРО ДПМНЕ да се врати на власт притоа користејќи се со подземни методи клевети и лаги!

loading...

go88 android GO88 - Link Tải Game Bài Go88 Club APK, IOS, AnDroid go88 play đăng nhập

sunwin hotline ông chủ nhà cái sunwin link tại sunwin