ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните
Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните
(ВИДЕО) Ванхауте: Премиерот Заев има мандат од граѓаните, треба да креира стабилност и да остане до крајот на мандатот
(ВИДЕО) Ванхауте: Премиерот Заев има мандат од граѓаните, треба да креира стабилност и да остане до крајот на мандатот
ТЕУТА АРИФИ: Среќен Ден на знамето - Ден на народот, 28 ноември!
ТЕУТА АРИФИ: Среќен Ден на знамето - Ден на народот, 28 ноември!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ – МАКСО КАКО ГРАДОНАЧАЛНИК СИ НАПРАВИЛ ДВОРЕЦ НА ОГРОМНО ЗЕМЈИШТЕ КОЕ ГО КУПИЛ ПО 1 ЕВРО ОД ОПШТИНА КУМАНОВО

Почитувани граѓани,

Максим Димитриевски кандидатот за градоначалник на Куманово додека ја извршува функцијата градоначалник се стекнал со илјадници квадратни метри државно земјиште.

Општина Куманово извршила продажба на над 26 хектари атрактивно државно неизградено земјиште на локацијата „Живкова карпа“.

Документи од катастарот за недвижнини покажуваат дека Максим Димитриевски купил 9.961 метар квадратен во местото „Црвенки“, државно неизградено земјиште.

Продажбата на ова земјиште по цена од едно евро по метар квадратен ја извршила Општина Куманово, што значи градоначалникот Димитриевски продава, градоначалникот Димитриевски купува државно земјиште.

Покрај Димитриевски парцела од иста квадратура на оваа локација купил и Бојан Јордановски, син на вработена во општината и директорот на основното училиште „Толи Зордумис“.

Но тука сомневањата за злоупотреби не завршуваат. Деталниот урбанистички план за оваа локација предвидува урбанизација и нова викенд населба.

Па така, земјиштето купено по едно евро за квадрат по урбанизацијата и по делењето на помали парцели, за некое време може да вреди и 50 евра за метар квадратен. Односно за вложени 10.000 евра, да се заработат и 500.000 евра.

Премногу детали укажуваат дека купувањето на државно земјиште од страна на Димитриевски не е случајно.

Затоа ги повикуваме надлежните институции да покренат соодветна постапка и да го истражат овој случај.

Почитувани,

Секојдневно јавноста го гледа вистинското лице на Максим Димитриевски кој лажно се претставува како социјалдемократ.

Кумановци не може никој да ги излаже и затоа во недела повторно ќе го одберат „Најдоброто“ и ќе гласаат за број 12 за кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски.

Куманово останува бастионот на СДСМ.

loading...

4Anime: Samurai Deeper Kyo anime episode 26 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation season 2

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed