(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

ШОКАНТНА АНАЛИЗА НА ПРИЗМА: ПРЕДМЕТОТ ИМПЕРИЈА СЕ СОСТОИ ОД 100 000 ДОКУМЕНТИ ЗА КРИМНАЛНИ ЗДЕЛКИ НА КАМЧЕВИ УНАЗАД 20 ГОДИНИ, ШТЕТАТА СЕ МЕРИ ВО ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Вештаците во „Империја“ имаат полни раце работа. Станува збор за околу 100.000 документи.

Обвинители велат дека само за продажбата на „ЗИК Пелагонија“ ќе требаат 3 обвинителства поради многубројните трансакции.

Проценетата штета се мери во десетици милиони евра!

Во продолжението, односно во вториот, понов и посложен дел од истрагата, се намножуваат 15-тина офшор-компании од Белизе, Панама, Сејшели, Британските Девствени Острови, Кипар, Лугано, кои отвораат и затвораат фирми во Македонија.

На пример, основачи на фирмата „Аџибадем Систина“ се „Хоспитал менаџмент груп“ од САД и „Груп оф хоспиталс Корп“ од Панама. Основачи на фирмите „Мала Богородица ДООЕЛ“ се „Центоком“ и „Глобал фајнанс Груп“ од САД. Со нив, со години се прави купопродажба на удели, купување имот, различни други трансфери…

Целата сторија на ПРИЗМА.

loading...

4Anime persona 4 the animation funimation: Black Clover Episode 170

WCOStream wcostream attack on titan: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://wcostream.cc/m/kPLY) Episode 19