Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz
БОМБА ВО СУДНИЦА - ВИСТИНАТА ЗА РЕЖИМОТ ОДЕКНА ОД УСТАТА НА НАЈБЛИСКИТЕ НА ДИКТАТОРОТ - Протуѓер: Со Груевски бевме блиски. Ми спомена дека купил земјиште од 10.000 квадратни метри на Водно
БОМБА ВО СУДНИЦА - ВИСТИНАТА ЗА РЕЖИМОТ ОДЕКНА ОД УСТАТА НА НАЈБЛИСКИТЕ НА ДИКТАТОРОТ - Протуѓер: Со Груевски бевме блиски. Ми спомена дека купил земјиште од 10.000 квадратни метри на Водно
Бектеши: Минималната плата по Нова година ќе биде 18.000 денари, ценовни шокови за струјата не се очекуваат
Бектеши: Минималната плата по Нова година ќе биде 18.000 денари, ценовни шокови за струјата не се очекуваат
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА

ШОКАНТНО: ДРУГАРЧЕТО НА МИЦКОВСКИ И ГРУЕВСКИ, ЈАНЕЗ ЈАНША ПРЕДЛАГА РАСПАРЧУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА?!?!?

Политичката сцена на Босна и Херцеговина ја тресе драма во режија на раководството на Република Словенија, која има визија за „комплетирање на распадот на Југославија“, односно промена на границите на Балканот.

Словенија ќе го преземе претседателството со Европската унија на 1 јули, а словенечкиот премиер Јанез Јанша наводно планира да наметне одредена визија за „комплетирање на распадот на Југославија“ на агендата.

Ова може барем така да се протолкува, како што пишува Кликс.ба, од нон-пејперот што го испрати во Брисел, а тоа подразбира промени во границите, конкретно отцепување на Република Српска и прекројување на границите во Црна Гора, Северна Македонија и Албанија, како и враќање на планот Вучиќ-Тачи за прекројување на границата меѓу Србија и Косово.

Затоа амбасадорката на Словенија, Зорица Букинац, попладнево пристигна во Претседателството на БиХ на покана од членот Жељко Комшиќ. Амбасадорката Букинац треба официјално да го коментира овој неофицијален документ.

Во меѓувреме, Јанша негираше дека испратил „нон-пејпер“ до Брисел, неофицијален документ, кој исто така се однесува на иднината на БиХ.

– Последен пат минатата година се сретнав со претседателот на Европскиот совет. Тешко дека физички можев да му предадам нешто во февруари или март годинава – објави Јанша на „Твитер“.

Јанша додаде дека Словенија сериозно бара решенија за развој на регионот и европската перспектива на земјите од Западен Балкан, но дека „ваквите написи се обидуваат да ја спречат таа цел“.

Сепак, за порталот за politicki.ba од повеќе извори во Љубjана и Брисел било потврдено дека од кабинетот на Мишел му одговориле на Јанша дека тоа е „нон-пејперот“, „забележано“.

Сè започна со „непристојно прашање“ што претседателот на Словенија, Борут Пахор, им го постави на членовите на Претседателството на БиХ за време на неговиот неодамнешен престој во таа земја.

Жељко Комшиќ, член на Претседателството, потврди дека Пахор им рекол дека има сè повеќе гласови во Европа дека треба да се заврши распадот на Југославија, и дека потоа отворено праша:

– Можете ли да се раздвоите мирно во БиХ?

Според Комшиќ, тој и Шефик Џаферовиќ изјавиле дека мирното раздвојување не е можно, додека претседателот Милорад Додик изразил спротивен став.

Кратко по посетата на Пахор, Додик, според медиумите во БиХ, двапати ја потенцирал приказната за мирен распад, велејќи дека такви гласови можат да се слушнат во одредени кругови во Европа.

Целокупната содржина на скандалозниот документ сè уште не излезе во јавноста.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Bleach (Dub) Episode 359

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 20

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 19

free anime online One Piece (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 8