Автомобил на годината за 2022: новиот PEUGEOT 308 - финалист
Автомобил на годината за 2022: новиот PEUGEOT 308 - финалист
ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
Министерката Шекеринска ги награди припадниците на Армијата кои учествува во гасењето на пожарите: Покажавте дека сте лидери со принципи, интегритет и храброст, благодарам на пожртвуваноста
Министерката Шекеринска ги награди припадниците на Армијата кои учествува во гасењето на пожарите: Покажавте дека сте лидери со принципи, интегритет и храброст, благодарам на пожртвуваноста

ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД

Кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ од Охрид во вториот круг повторно ќе ги измерат силите, бидејќи ниту едниот не освои над 50% од гласовите. Поточно, Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ освои над 47% од гласовите, а Константин Георгиевски од СДСМ доби 42%. Математиката им ја „зачини“, кандидатот од ТМРО, Гоце Цветковски -„вегета“, кој освои 1.376 гласови, или над 4%.

Цветковски го привлече вниманието на една од дебатите, кога во студиото на Телевизија 24, дојде облечен во маичка со 16-кракото сонце, додека како наметка носеше знаме со сонцето од Вергина.

Исто така, Цветковски донесе и вегета, што ја истури пред своите противкандидати, при што рече: „Да замезите со парите што ги лапате“. На крајот излезе дека Цветковски сепак успеа да ја „зачини“ изборната битка за Охрид.

loading...

Watch anime online for free at AniWatch anime sites

Watch Megaton-kyuu Musashi Episode 3

Yuri Seijin Naoko-san (https://wcostream.cc/m/2AZx) Episode Full

Watch Ling Jian Zun 2 Episode 30

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed