ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
МИЛЕВСКИ: Интересот за самостоен настап на членовите на ЛДП е голем. Досега потврдивме 52 советнички листи низ државата.
МИЛЕВСКИ: Интересот за самостоен настап на членовите на ЛДП е голем. Досега потврдивме 52 советнички листи низ државата.
И ОВОЈ САКА ДРЖАВА ДА ВОДИ - МИЦКОВСКИ ПЛАЧЕ ОД БОЛНИЦА, КАКО ДЕТЕ ИНФАНТИЛНО РАЗГАЛЕНО: ГЛАВАТА МИ ПУКА, МОЖНО Е ДА УМРАМ, АМА АКО ПРЕЖИВЕАМ ИМА ДА СЕ ОДМАЗДАМ НА СИТЕ!
И ОВОЈ САКА ДРЖАВА ДА ВОДИ - МИЦКОВСКИ ПЛАЧЕ ОД БОЛНИЦА, КАКО ДЕТЕ ИНФАНТИЛНО РАЗГАЛЕНО: ГЛАВАТА МИ ПУКА, МОЖНО Е ДА УМРАМ, АМА АКО ПРЕЖИВЕАМ ИМА ДА СЕ ОДМАЗДАМ НА СИТЕ!
ГЕНИЈАЛЕН ПОТЕГ НА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ НЕМА ДЕН ДА НЕ БИДЕ МЕНТАЛНО ИЗРЕМЕТЕН, ПОЧНУВА ЖАЛ ДА МЕ ФАЌА ЗА ТАТИНОТО СИНЧЕ ОД ВЛАЕ
ГЕНИЈАЛЕН ПОТЕГ НА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ НЕМА ДЕН ДА НЕ БИДЕ МЕНТАЛНО ИЗРЕМЕТЕН, ПОЧНУВА ЖАЛ ДА МЕ ФАЌА ЗА ТАТИНОТО СИНЧЕ ОД ВЛАЕ
(ВИДЕО) КАКОВ ГАФ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ Е ФИНАНСИСКИ НЕПИСМЕН, МИСЛИ ДЕКА ВО ЕДНО ЕВРО ИМА 100 ФЕНИНЗИ НАМЕСТО 100 ЕВРО ЦЕНТИ?!?!
(ВИДЕО) КАКОВ ГАФ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ Е ФИНАНСИСКИ НЕПИСМЕН, МИСЛИ ДЕКА ВО ЕДНО ЕВРО ИМА 100 ФЕНИНЗИ НАМЕСТО 100 ЕВРО ЦЕНТИ?!?!
Филипче: Вакцинација со „Спутник В“ ќе почне в среда, вакцините ќе пристигнат утре
Филипче: Вакцинација со „Спутник В“ ќе почне в среда, вакцините ќе пристигнат утре
И ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА БУДИСТИТЕ, ДАЛАЈ ЛАМА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ОД КОВИД ВО ИНДИЈА
И ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА БУДИСТИТЕ, ДАЛАЈ ЛАМА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ОД КОВИД ВО ИНДИЈА

ШОКАНТНО – КАКО ДА УБИЛЕ КУЧЕ А НЕ ПОЛИЦАЕЦ НА РАБОТНА ЗАДАЧА, ВО САД ЗА ОВА СЕ ДОБИВА ДОЖИВОТНА КАЗНА: СУДИЈА ВО ВЕЛЕС ОСУДИ НА САМО 7 ГОДИНИ ЗАТВОР ТРОЈЦА БРАЌА КОИ ИЗРЕШЕТАА ПОЛИЦАЕЦ НА ГРОБИШТАТА ВО ВЕЛЕС?!?!?!

Осудените Јохан, Орхан и Мустафа Кантурови од Велес остануваат во притвор до правосилноста на пресудата. (Фото: СДК.МК)

Браќата Кантурови, Јохан (32), Орхан (30) и Мустафа (29) од Велес добија вкупно 21 година и шест месеци затвор за убиство во обид над полицаецот Ердинч Мемедалиев. Судијата Шефшет Адеми од Основен суд Велес, ги прогласи за виновни и им изрече затворска казна, на Јохан од седум и пол години, додека Орхан и Мустафа добија по пет години затвор за убиство во обид и три за напад на службено лице при вршење на работи од безбедноста, или во единствена од по седум години. Пресудата не е правосилна.

Настанот се случи на 2 февруари годинава, на гробиштата во црквата „Св. Спас“ во Велес, околу 10 часот. Оштетениот Мемедалиев беше застрелан со три куршуми во пределот на стомакот, од неговиот пиштол кој обвинетиот Јохан му го одзел. Според обвинението, тој со колешка во цивилна облека бил на терен за да се откријат сторители на кривични дела, за кои граѓаните често реагираа. Додека Јохан пукал во полицаецот, неговата колешка, второ и третообвинетиот Орхан и Мустафа ја држеле за да не може да му помогне. Обвинителката Аделина Станинова во завршен збор побара казна која ќе биде примерна за делото кое е сторено.

„Во последно време, во земјава се случени повеќе напади на службени лица, полицајци и затоа треба да се изрече казна, која ќе биде санкција ќе ги спречи идните. Полицајците во овој случај постапувале по писмена наредба, на критично место, фаќање на сторители на кривични дела, иако биле во цивилна облека“, рече Станинова.

Акцијата на полицијата доаѓа по повеќето случаи на напади на граѓани кои ги посетувале гробните места на најблиските, при што биле цел на физички напади и разбојништва. Им биле одземани пари, мобилни телефони, чанти, накит, а на кои жени дури им биле оштетени ушните школки кога биле напаѓани и одземани обетките.

Тројцата браќа Јохан, Орхан и Мустафа одрекоа дека се чувствуваат виновни. Во нивното сведочење, тврдеа дека во критичниот момент биле под дејство на опијати, Јохан под дејство на силни лекови, а Орхан и Мустафа пушеле марихуана, а биле иритирани дека отштетените ги следат и пазат.

„Нема правен основ на мојот клиент да му се суди. Нему може да му се суди за убиство на миг, бидејќи тој нема намера, нема мотив. Средбата била случајна. Нема утврдено кој прв пукал, не е земена парафинска ракавица од полицаецот Мемедалиев“, рече Борче Стојанов, бранител на првообвинетиот Јохан Кантуров.

„Полицајците во нивната акција не се идентификувале. Кога се случил инцидентот, двајцата обвинети повеќе мислеле на оштетениот полицаец, отколку на себе. Па му помогнеле да стане, да се среди“, рече адвокатот Ане Василковски, бранител на Орхан и Мустафа Кантурови.

Сите тројца остануваат во притвор до правосилноста на пресудата.

ОБНОВЕНО: Дознаваме дека можна причина зошто казната е мала е затоа што полицаецот во кој било пукано сепак преживал и затоа им се суди за обид за убиство, иако и тоа не е некој изговор тој полицаец со тие три дупки во стомакот веќе е инвалид цел живот, и со кој памет се пука 3 пати по човек па уште и полицаец на работна задача?!?!?!?!

loading...

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 499 (https://animefreak.ws/m/50Ay/ep-499) at website https://animefreak.ws anime freak one piece

The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 at AnimePlanet anime planet boruto