Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ШОКАНТНО: Кандидатот за градоначалник во Долнени од ВМРО-ДПМНЕ лежел во затвор – претепал некого до смрт!

Во 1994 година кандидатот за градоначалник во општина Долнени, Ладо Глигороски е осуден на казна затвор во траење од 4 години и 6 месеци по Член 43.

Во тој период Глигороски работел во полициското оделение во с. Богомила, а казната затвор му е изречена поради користење на прекумерна сила врз лице кое што било лишено од слобода по што лицето им подлегнало на повредите.

Глигороски дел од казната ја лежел во затвор а остатокот го поминал во психијатриска установа поради психичко растројство.

Она до кое што дојдовме како информација е дека Глигороски е во тесна соработка со актуелниот градоначалник на Долнени, односно тендерите за одржување ги добива токму неговата фирма.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ при објавувањето на своите кандидати за Глигороски ќе напише:

“Ладо Глигороски е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Долнени.

Тој е чесен и семеен човек, татко на три деца. Активно се занимава со земјоделие.”

По кој критериум ВМРО-ДПМНЕ го доделува зборот чесен при неговото претставување останува нејасно…

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online AnimeDao Record of Ragnarok

JUJUTSU KAISEN Episode 17

english anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 5

sites to watch anime Attack on Titan