(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето

ШОКАНТНО: МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПРАВИЛ ДИЛ СО ВМРО ДПМНЕ – СЕКОЈ ДЕН ДА ПЛУКА ПО ЗАЕВ, А ВМРО ДПМНЕ ДА ГО КАНДИДИРА ЗА ВТОР МАНДАТ!!!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Мактел дознава дека тоа што Максим Димитриевски излегува секој ден и плука по СДСМ и по Заев не е случајно.

Имено откако Максо дознал дека СДСМ нема намера да го кандидира за втор мандат поради лошите анкети, Кумановци не биле задоволни од неговата работа, Максо бил љут и решил да се одмазди на својата матична партија.

Дознаваме дека често одел во Кратово изминатие месеци да се консултира со луѓе на Ѕинго и преку нив договорил со ВМРО ДПМНЕ, тој да плука секој ден по СДСМ и Заев и да ги обвинува за предавници а за возврат ВМРО ДПМНЕ и Социјалистите да му помогнат да добие втор мандат.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Се размислувало или ВМРО ДПМНЕ директно или пак Социјалистите да застанат зад него и да го кандидираат или пак намерно да кандидираат некој слаб кандидат кој ќе испадне во прв круг па во втор круг гласовите да ги дадат за Максо.

Кумановци овие денови се шокирани од изјавите на својот градоначалник кој секој ден се однесува како локален портпарол на ВМРО ДПМНЕ ОК Куманово со редовно плукање по премиерот и по владата во обидот да се реши проблемот со Бугарија и да се почнат преговорите со ЕУ!

loading...

By the Grace of the Gods Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix dragon ball z

Watch Naruto (Dub) Episode 213 at website https://gogoanime.be gogoanime list