СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости

ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ СЕ ОДНЕСУВАШЕ КАЈ ЈАНКО БУРЕК КАКО НАДУВАН: НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КАКВА САМО ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР КАЖА, ВАСКО ЕФТОВ СЕ ЧЕША ЗА ГЛАВАТА!

Спремете се ова е јако, држете се добро за столот или за масата, ова е многу јако:

Значи ај ова да го преведеме, што сакаше Мицко да каже:

– Заев и Бојко направиле план како да ја унишат МАКЕДОЊА
– Бојко ни лупнал вето пошто Заев глумел дека не попушта…
– во тоа цела ЕУ решила да им помогне со тоа што барањата на Бугарија станале барање на ЕУ…
– Заев бил дел од ова затоа што ќе речел, јбг ова ЕУ го бара мора да попуштиме, иако човекот 100 пати кажа дека црвената линија нема да се помине, Пендаровски рече сто пати дека без идентитет и јазик, ЕУ не ни треба и за ова се обединети сите и Албанци и Македонци и Турци и Роми и сите…
– и овој план пропаднал затоа што се побуниле Словачка и Чешка кои застанале на патот на Заев да ја уништи Македоња!

Како бе само им текнуваат вакви работи? Имаат ли брејнстормин у партија и со Антоњо и со Ацо се натпреваруваат кој ќе смисли полуда приказна и дали овде учествува Влатче Ѓорчев, ова ми мириса на Влатче он е цар за овие работи…

Еј ок е да сакаш да го оцрниш политичкиот противник, ама бе да се нема толку респект за јавноста, цело време да се иде на картата дека народот пие нафта и дека е удрен со мокра чорапа и ќе поверува во сите лудории што ќе им се презентираат, па тоа го прават уназад 10 години и си тераат како во најдобрите времиња на Груевизмот, немаат абер да престанат со тоа…

Еве ај да речеме дека ова што го збори Мицко не е лудроија на надуван или пијан човек. Ајде да речеме Заев и Бојко смислиле таен план за уништување на Македонците. Како тоа ќе го реализирале? Ззарем има некој Македонец кој ќе прифати да се прогласиме за Бугари и да го укинеме македонскиот јазик?! Па ќе се деси народ, ќе се смени влада, како тоа би се реализирало бе Мицко? Зошто упорно се глупираш и го потценуваш народот и му ја потценуваш интелигенцијата?

Причината зошто не се деси народ после договорот од Преспа е затоа што тој договор беше фер, додадовме придавка на името која е логична, го задржавме идентитетот и јазикот, добивте отворена врата за НАТО и ЕУ, сосема ок договор. Но она што сега го заговара Мицковски е навистина чист идентитетски потоп, како тоа ќе помине кај народот?!! Зошто шири вакви приказни што не држат вода?! Наместо да се реформира и да се откаже од Груевски и мафијата, тој се држи за нив како пијан за плот и спасот го бара во вакви луди теории на заговор, мисли дека со вакви смешни детски приказни ќе успее да се докопа до премиерската фотеља, но згрешил, го потценува народот, народот сепак не е толку глуп како што он се надева!

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Website https://wcostream.cc: Watch Fate/Kaleid Liner Prisma Illya (Dub) wcostream Episode 10 anime sites

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Bobobo-bo Bo-bobo Recap anime episode Full online free at https://animebee.to stream anime online

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/gogoanimebe

Plurk: https://www.plurk.com/animeflixnl