АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА: Денеска почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците
АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА: Денеска почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците
ОВИЕ УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА АЗДИСУВААТ - Пратеник од Алијанса на Албанците направил скандал на Блаце: мавтал со дипломатски пасош за преку ред да влезе во Македонија
ОВИЕ УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА АЗДИСУВААТ - Пратеник од Алијанса на Албанците направил скандал на Блаце: мавтал со дипломатски пасош за преку ред да влезе во Македонија
ЃУБРЕ ВМРОВСКО ПРОСТАЧКО, КАКО ОВОЈ СТАСАЛ ДО ШЕФ НА МАНУ: Шефицата на катедрата за македонски јазик демантира дека катедрата ке се укине-председателот на МАНУ манипулирал
ЃУБРЕ ВМРОВСКО ПРОСТАЧКО, КАКО ОВОЈ СТАСАЛ ДО ШЕФ НА МАНУ: Шефицата на катедрата за македонски јазик демантира дека катедрата ке се укине-председателот на МАНУ манипулирал
СДСМ: Нашите ставови се различни од тие на Љубчо Георгиевски
СДСМ: Нашите ставови се различни од тие на Љубчо Георгиевски
Ковачев: Пред да го распнете на крст, слушнете ја мудроста на Љубчо Георгиевски
Ковачев: Пред да го распнете на крст, слушнете ја мудроста на Љубчо Георгиевски
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ 10 ГОДИНИ - ОВА МИЦКОВСКИ НЕМА МЕНТАЛЕН КАПАЦИТЕТ ДА ГО РАЗБЕРЕ: Заев: Ако некој граѓанин има право да зборува на својот мајчин јазик, не губат другите граѓани, добива Северна Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ 10 ГОДИНИ - ОВА МИЦКОВСКИ НЕМА МЕНТАЛЕН КАПАЦИТЕТ ДА ГО РАЗБЕРЕ: Заев: Ако некој граѓанин има право да зборува на својот мајчин јазик, не губат другите граѓани, добива Северна Македонија
ДУРИ И МОЌНАТА ГЕРМАНИЈА ИМА ПРОБЛЕМИ СО ВАКЦИНИТЕ - Меркел: Ќе мора да се подготвиме, вакцинацијата против корона ќе трае со години
ДУРИ И МОЌНАТА ГЕРМАНИЈА ИМА ПРОБЛЕМИ СО ВАКЦИНИТЕ - Меркел: Ќе мора да се подготвиме, вакцинацијата против корона ќе трае со години
Владата најостро ги осудува нападите врз новинарите и ќе спроведе постапки овие дела да бидат институционално расчистени
Владата најостро ги осудува нападите врз новинарите и ќе спроведе постапки овие дела да бидат институционално расчистени

ШОКАНТНО: НАПАЃАЧОТ ОД ВИЕНА Е АЛБАНЕЦ СО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА!

Истражував некои работи за терористот во Виена и дознав дека е 20-годишно момче, родено и израснато во Виена, со албански корени, а неговите родители потекнуваат од Северна Македонија, напиша на Фејсбук познатиот австриски новинар Флориан Кленк.

„Името на терористот е Куртин С. Роден е во 2000 година во Виена и има албански корени. Неговите родители потекнуваат од Северна Македонија и се незабележителни кога станува збор за исламизмот. Терористот бил на радар за конституционална заштита, бидејќи тој бил еден од околу 90-тината австриски исламисти кои сакале да заминат во Сирија. Тој бил спречен да го стори тоа во јули годинава. Полицијата не веруваше дека планира терористички напади во Виена“, напиша Кленк.

Градоначалникот на Виена, Мајкл Лудвиг, по состанокот на кризниот штаб, синоќа објави дека напаѓачите во центарот на Виена пукале кон луѓето кои седеле во кафулињата.

– Пукано е во луѓето во баровите, особенокон оние кои седеле во бавчите – рече Лудвиг, додавајќи дека е запрепастен од нападот.

Тој истакна дека постои тесна соработка меѓу полицијата и градските власти и организации со цел да се пронајдат напаѓачите.

Градоначалникот информира дека еден од напаѓачите е убиен и дека се проверува неговиот идентитет, како и дека се проверуваат информациите дека носел појас со бомба.

Лудвиг рече дека меѓу убиените има и еден цивил и дека има 15 ранети.

loading...

Dragon Ball Z (Dub) Episode 291 at ANIMEFLIX animeflix reddit

One Punch Man 2nd Season Episode 12 at GoGoAnime seven deadly sins gogoanime