Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот

ШОКАНТНО: НАПАЃАЧОТ ОД ВИЕНА Е АЛБАНЕЦ СО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА!

Истражував некои работи за терористот во Виена и дознав дека е 20-годишно момче, родено и израснато во Виена, со албански корени, а неговите родители потекнуваат од Северна Македонија, напиша на Фејсбук познатиот австриски новинар Флориан Кленк.

„Името на терористот е Куртин С. Роден е во 2000 година во Виена и има албански корени. Неговите родители потекнуваат од Северна Македонија и се незабележителни кога станува збор за исламизмот. Терористот бил на радар за конституционална заштита, бидејќи тој бил еден од околу 90-тината австриски исламисти кои сакале да заминат во Сирија. Тој бил спречен да го стори тоа во јули годинава. Полицијата не веруваше дека планира терористички напади во Виена“, напиша Кленк.

Градоначалникот на Виена, Мајкл Лудвиг, по состанокот на кризниот штаб, синоќа објави дека напаѓачите во центарот на Виена пукале кон луѓето кои седеле во кафулињата.

– Пукано е во луѓето во баровите, особенокон оние кои седеле во бавчите – рече Лудвиг, додавајќи дека е запрепастен од нападот.

Тој истакна дека постои тесна соработка меѓу полицијата и градските власти и организации со цел да се пронајдат напаѓачите.

Градоначалникот информира дека еден од напаѓачите е убиен и дека се проверува неговиот идентитет, како и дека се проверуваат информациите дека носел појас со бомба.

Лудвиг рече дека меѓу убиените има и еден цивил и дека има 15 ранети.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

High School DxD

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2

english dubbed anime AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

watch subbed anime Dragon Ball Super (Dub)