БРАВО - ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство
БРАВО - ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство
БРАВО ОВА Е ИСТОРИСКА ИНВЕСТИЦИЈА - ДЕНЕСКА СЕ СТАВИ ПОТПИС НА ЗАЕМОТ ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА - Од Ѓорче до Ново Лисиче за 35 минути – во Скопје ќе почне изградбата на нов, брз и одржлив јавен транспорт
БРАВО ОВА Е ИСТОРИСКА ИНВЕСТИЦИЈА - ДЕНЕСКА СЕ СТАВИ ПОТПИС НА ЗАЕМОТ ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА - Од Ѓорче до Ново Лисиче за 35 минути – во Скопје ќе почне изградбата на нов, брз и одржлив јавен транспорт
НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
НИКОЛОВСКИ: Да се биде дел од СДСМ е да се биде дел од големо, сплотено социјалдемократско семејство посветено на нашата татковината, посветено на подобра иднина за сите
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
ОРДАНОВСКИ: По обичај, нè очекуваат неколку недели на пост-фестум лелекање на ВМРОНИТЕ и ЛЕВИЦА заради нивниот неуспешен обид за блокирање на пресудната државна помош, со предвидлив политички резултат: на регистарот на обвинувања за власта, покрај целиот дијапазон квалификативи за неспособност и криминализираност, сега и официјално е додаден тероризмот. Тоа значи дека Алан Форд од Левица, конечно, им го испил мозокот. Следната фаза е „По шумама и горама“!
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
Стејт департмент: Русија е агресор во Украина
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ВО ВТОРНИК ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАЈН
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
ОД 27 АПРИЛ ДО 15 МАЈ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДА БИДЕ ОД 21 ЧАСОТ, И ДА РАБОТАТ ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ НА КАФЕАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА, ПРЕДЛАГА ГЛАВНИОТ КРИЗЕН ШТАБ
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај
АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ ДА ИЗДРЖИМЕ СИТЕ: Грција се отвора за странци на 14 мај

ШОКАНТНО: НОВИНАРОТ ГЕРОВСКИ СЕ ПРИЈАВИЛ УТРОВО ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА ЗА ДА МУ ГО ДРЖИ САПУНЧЕТО НА ОРЦЕ КАМЧЕВ!

Неверојатна случка се случила утрово во затворот Шутка во Шутка.

Имено утринската смена на портирната пред затворот била изненадена кога пред порта се појавил новинарот Бранко Геровски со една црна вреќа алишта со себе.

Кога го прашале што навака шефе, он им рекол ја дојдов да лежам затвор доброволно, по можност во иста ќелија со Орце Камчев.

Како бе така, зачудени го прашале портирите.

Абе он ми е многу близок пријател, башка и јако се финансира со повеќе банери кај мене на портал, па сакам кога одиме да се тушираме ја да му го држам сапунчето да не му падне случајно а ако му падне ја да се напупам да го барам, па што биде нека биде, ако дојде до нешто непријатно, јас да се жртвувам на местото на Орце, он е хуманитарац многу јак, штета е да го јаде миен или немиен.

Кога го прашале зошто се жртвува толку многу за Камчев, тој рекол, абе веќе се фатив на орото и онака јавно се продавам себе за него па кога веќе почнав нека биде комплет сервис, добро плаќа човекот и онака веќе сум навикнат на таква жртва, од што му служам на Владе Милчин веќе 30 години за што два пати ме награди, еднаш ми даде пари од Сорос за весник од што станав милионер кога го шитнавме на ВАЦ а втор пати ми даде пари од Сорос за портал па сега глумам голем медиски газда и уредник кој дрма на политичката сцена.

Абе дрмаш ама ова со сапунчето бе некако многу ниско за еден бард на мак новинарствоото, го прашале портирите.

Абе сега, за добра пара и за да бидам главен во една од големите партии спемен сум се да дадам и направам, рекол Геро, нема за мене лимит, јас сум опериран од срам, за мене Латас, Ивона, Миленко и Јанко се аматери.

Се зачудиле малце портирите но сепак го пуштиле, сепак волонтерството е дозволено и не сакале да му го рушат ќефот и да му ја заебат новинарската кариера на стари години да му тргне надоле!

(ОВАА ВЕСТ Е САТИРА, ИАКО РЕАЛНО ИМА ГОЛЕМА СЛИЧНОСТ СО НЕКОИ РЕАЛНИ НАСТАНИ ОВИЕ ДЕНОВИ)

loading...