(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ШОКАНТНО – НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“

На седницата на Советот на Град Скопје денес обраќање имаше советникот од Демократскиот сојуз Славчо Јовановски кој зборуваше за состојбите во Јавното претпријатие „Градски паркинг“ настанати по именувањето и разрешувањето на двајца директори во рок од еден месец.

– Почитуван градоначалник, „Градски паркинг“ е претпријатие кое е единствено во градот што работи на пазарни основи, без дотации од Град Скопје или од Владата, претпријатие без загуби, претпријатие кое обезбедува нормално одвивање на сообраќајот, пристап до станбени објекти при пожар, безбедносни мерки при посета на странски делегации, спортски натпревари и слично.

На 15 декември го разрешивте директорот (Борче Јакимовски) кој домаќински и без дамка го водеше претпријатието 12 години. Тој успеа да ја изменаџира и КОВИД кризата, без никакви субвенции и четири месеци прилив на средства блиску до нула, а притоа навремено да се исплати плата на вработените.

На 31 декември назначивте директор (Филип Пасху) кој во меѓувреме го разрешивте и на 12 јануари именувавте нов ВД директор (Бојан Христовски), кој нема соодветно образование за таа позиција. Последниот директор доаѓа и без консултации дава изјави за привилегии, за оправање на претпријатието и негово ставање на здрави нозе и слично. Не го обвинувам човекот за тоа, но сепак, пред да дава такви изјави барем да се консултираше со менаџерскиот тим, да се запознаеше со работата и проблемите на претпријатието. За жал, користи извори кои што се непроверени, а нивна цел е да се докопаат до некоја коска. Јавно претпријатие не се води како партиски штаб, во кабинетот на директорот со неговите послушници и со пласирање наредби по вертикала и хоризонтала, без некакво познавање на материјата.

Со доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт во општина Аеродром, стопирана е работата на два нови паркинзи кои беа претходно отворени.

Менаџирањето на јавното претпријатие треба да оди во насока на отворање на нови паркинг места и задржување на постојните а не во лов на вештерки, подвлече на крајот од своето обраќање советникот Јовановски.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

To Your Eternity

AnimeFreak So I'm a Spider, So What?

AnimeFreak Attack on Titan Final Season Episode 15

Tokyo Ghoul Episode 6

anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)