ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра

ШОКАНТНО: ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ МУ ПОМОГНЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ЗА ДА СЕ ОБИДЕ ДА ГО СРУШИ ЗАЕВ ВО СДСМ?!?!

На само 1 месец пред локалните избори кои се важни за опстанокот на оваа влада односно ќе се знае дали ВМРО ДПМНЕ вакво нереформирано мафијашко режимско ќе добие шанса да се врати на власт буквално не променето од времето на Груевски, претседателот Стево Пендаровски ја дава следнава изјава на национална телевизија:

– Скоро и да нема градоначалници во земјава кои добро сработија, особено па во Скопје каде добро ги знаеме работите?!?! – Пендаровски, емисија 360, Алсат М телевизија, интервју пред два дена.

Еј човек кој стана претседател на државата со помош на СДСМ сега ги руши градоначалниците кои трчаа за тој да го стави газот во фотељата на Водно, се додворува на јавноста и во исто време и помага на ВМРО ДПМНЕ и штети на СДСМ со тоа што лаже дека никој ништо не сработи, и малите деца знаат дека Шилегов го врати Скопје назад во Европа цивилизациски, направи 4 булевари, заврши 1 мост, направи многу паркови, велосипедски патеки, купи нови еко автобуси, пред почекот е изградбата на транвај за што се зборува речиси 1 век во Скопје и тоа Пендаровски го знае но сепак тресе глупости, зошто?!?! Всушност локалната власт беше помогната со 50 милиони евра од владата за да се раздолжат уште 100 за локални патишта и водоводи и плус уште 50 милиони од турски ТАВ, значи се работи за 200 милиона инвестирани во препород на нашите градови и села и Пендаровски ова не го гледа?!?!

Ова се нашите сомневања за кои засега немаме потврда ниту докази, но ова е нашата анализа.

Според нас се работи за еден голем план, во кој Стево Пендаровски сака да биде иден лидер на СДСМ и единствен пат тоа да се случи е СДСМ да падне од власт, а ВМРО ДПМНЕ на Мицковски да стане власт, и тогаш Пендаровски да добие шанса да го сруши Заев во таквата поразена СДСМ и после да се бори за премиер борејќи се против мафијашката груевистичка ВМРО ДПМНЕ на Мицковски!

Значи Пендаровски сака да ја заглави земјава во криза за потоа да ја спасува од таа криза како голем спасител!

Колку само драма за исполнување на големите амбиции на Пендаровски кој никогаш не криел дека се гледа во лидерската фотеља на СДСМ. Токму и затоа избрза да го ликвидира Венко Филипче си изјавите дека одма треба да си поднесе оставка затоа што тој во Филипче гледа главен конкурент за лидерската позиција на СДСМ откако Заев ќе реши да се пензионира.

Инаку оваа соработка меѓу Пендаровски и Мицковски е започната пред неколку месеци кога Пендаровски ничим изазван почна да дава блесави изјави за тоа дека осудените за упадот и кланицата на 27-ми април не се терористи и премногу биле казнети?!?!?! Тоа е обид да му се помогне на Мицковски да ја освои назад радикалната десница на која Мицковски и вети дека ќе избоксува слобода за осудените за 27-ми април.

Потоа Пендаровски ќе му помогне на Мицковски со константно давање критички изјави кон владата на Заев, прашање е дали и Максо Димитриевски е дел од овој план. Затоа што со победа на Максо во Куманово, Спасовски ќе излезе како политички поразен, а тоа е вториот конкурент на Пендаровски за лидерската фотеа во СДСМ, практично со овој план Пендаровски и Мицковски сакаат да ги анулираат двајцата главни конкуренти за наследник на Заев а тоа се Филипче и Спасовски.

Со тоа на Пендаровски ќе му се остави бришан простор кога веќе Радмила самата реши да се пензионира од политиката.

Во насока на оваа анализа, не би не изненадило ако Пендаровски стане глвен кочничар на евентуален договор со Бугарија и старт на преговори со ЕУ, затоа што тоа ќе му помогне на СДСМ и на Заев а тоа Пендаровски сака по секоја цена да го избегне, Заев кој ја внел земјата во НАТО и во ЕУ ќе биде преголем залак за менување на Бихачка.

loading...

go88 khoá tài khoản kéo tài xỉu go88 Tải Go88 Club | Go88 Live APK, IOS, AnDroid 2022

sunwin chơi ngay sunwin international sunwin energy srl