БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

ШОКАНТНО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ДОБИЛ ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК ОД ВЛИЈАТЕЛНА ЗАПАДНА АМБАСАДА ЗА АМНЕСТИЈА НА ЧАВКОВ?!?!

ВМРО ДПМНЕ успеало да излобира да влијателна западна амбасада која и во минатото била блиска до ВМРО ДПМНЕ да му врши силен дипломатски притисок на претседателот Пендаровски овие денови за амнестија на Митко Чавков?!?!

Ова Мактел го дознава од добро информирани извори кои имаат свои конекции со кабинетот на претседателот. Изговорот на дипломатите од амбасадата бил дека амнестијата на Чавков ќе придонела за помирување на левицата и десницата во земјава?!?!?!

Затоа Пендаровски вчера излезе со изјава дека единствен начин да се намалат казните за осудените за 27-ми април е повторување на судската постапка ако има нови докази кои укажуваат дека осудените се невини. Со тоа Пендаровски како да праќа порака до дипломатите дека амнестија не доаѓа во предвид.

Но сепак дипломатскиот притисок оставил последици врз претседателот па тој вчера ја шокираше својата фан база со изјави дека осудените за 27-ми април не биле терористи и многу биле драконски казнети?!?! Дали се работи за кршење на Претседателот под дипломатскиот притисок или пак претседателот се додворува на десничарската јавност со тоа што ги релативизира и рехабилитира насилниците од 27-ми април?!

loading...

AnimeDao animedao website: Watch The Seven Deadly Sins Episode 10

AnimeTV animetvs: Black Clover Episode 170