За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
Делчево и Разловци одбележаа 146 години од Разловечкото востание
Делчево и Разловци одбележаа 146 години од Разловечкото востание
СДСМ: ДА НЕ БЕА ПРОЕКТИТЕ НА СДСМ, МИЦКОВСКИ ВО АЕРОДРОМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРОМОВИРАШЕ ХОТЕЛ ЗА ПЧЕЛИ
СДСМ: ДА НЕ БЕА ПРОЕКТИТЕ НА СДСМ, МИЦКОВСКИ ВО АЕРОДРОМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРОМОВИРАШЕ ХОТЕЛ ЗА ПЧЕЛИ
МВР: 42 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
МВР: 42 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
Маричиќ: Иднината на Европа зависи од следните чекори на Унијата
Маричиќ: Иднината на Европа зависи од следните чекори на Унијата
Тренчевска: Општина Делчево добива нова детска градинка со капацитет за 130 деца
Тренчевска: Општина Делчево добива нова детска градинка со капацитет за 130 деца

ШОКАНТНО – РАКАТА НА ВМРО СЕ УШТЕ ХАРА ПО МАКЕДОНСКОТО СУДСTВО, ОБВИНИТЕЛСТВО И МВР: Акцијата за аферата „Делчевски ниви“ била пробиена, осомничените пробале да уништат докази!!!

Аферата „Делчевски ниви“, во која осомничени се вработени во ЕВН, но и луѓе блиски до ВМРО-ДПМНЕ, била пробиена предвреме, односно некој им дојавил на осомничените дека истражителите од Управата за финансиска полиција им се зад петици.

Како што дознава „Фокус“, дел од осомничените, еден ден пред да се влезе во нивните домови и да се изврши претрес, ги замениле своите мобилни телефони со нови. Тие веќе биле повикани на разговор и дел од нив тврделе дека не се познавале меѓусебно, но, како што дознаваме, фотографиите, имејл-комуникацијата и листинзите од мобилните телефони го докажуваат токму спротивното.

Сомнителната препродажба на нивите во Делчевско, со вкупна површина од 150.000 квадратни метри, се случила на почетокот на октомври, или две недели пред првиот круг на локалните избори. Нивите, со вкупна површина од 150.000 квадратни метри, биле купени од физички лица и платени од 20.000 до 30.000 евра, а потоа експресно биле препродадени на ЕВН Електрани за неверојатни 1,6 милион евра.

Според извори на „Фокус“, алармот за аферата се вклучил кога дошло на ред да се плати данокот. Па, така во општината во Делчево се фатиле за глава кога за имот, на кој пазарната цена му била 2-3 милиони денари, бил продаден за над 95 милиони денари.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Redo of Healer

animefreaktv AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations

anime websites My Hero Academia Season 2

free anime AnimeFreak To Your Eternity

anime stream Fairy Tail

tải go88