ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

ШОКАНТНО СООПШТЕНИЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Со Рамковниот не може повеќе да се живее, затоа мора да се укине!

Скопје, 14 август 2021 г

Соопштени на „Млади за Македонија“: Со Рамковниот не може повеќе да се живее, затоа мора да се укине!

Ние младите Македонци го креваме гласот против тиранијата и апартхејдот кој го чувствуваме секој ден, во држава каде ние сме граѓани од втор ред! Граѓани без право на глас! Ние не планираме да ја фрлиме во пламен нашата иднина, иднината на нашите деца и внуци, која иднина ни се уништува преку Охридскиот и Преспанскиот договор, што е всушност процес започнат уште од Букурешкиот договор!

Ние младите Македонци бараме: 🗣

📌 Укинување на Охридскиот рамковен договор!

📌 Формирање на независен трибунал за гонење на албанските воени злосторници и пратениците кои гласаа за амнестија на хашките случаи, законот за знамиња, законот за употреба на јазиците, промената на уставот од 2001 и 2019, поставувањето на терористот Талат Џафери за Министер за одбрана и Претседател на Собранието!

📌 Итна истрага за криминалите, корупцијата, сепаратистичките идеи и албанскиот национализам на албанските политички партии!

📌 Започнување директни преговори со Албанија во врска со мешањето во внатрешните работи на Република Македонија!

📌 Укинување на нелегалната двојазичност!

📌 Отстранување од јавната администрација на сите неспособни партиски војници вработени по рамковниот договор

📌 Конфискација на имотот на партиските војници вработени според рамковниот, преку која кај народот ќе се вратат народните пари потрошени за партиските војници вработени според рамковниот

📌 Целосно укинување на сите закони и акти и решавање на последиците од Тиранската платформа!

Потсетуваме дека Охридскиот рамковен договор е продукт на терористичкото загрозување на уставниот поредок и законите на Република Македонија, на терористички напади, киднапирања и убивање на невини македонски цивили, вклучувајќи и трговија со органи. Вон секој разум е да се зборува за некој рамковен во 21виот век!

Борбата продолжува! 💪

Млади за Македонија е инаку една од ПАРА организациите кои се всушност креатури на ВМРО ДПМНЕ за да го кажуваат во јавност она што ВМРО ДПМНЕ се срами да го каже ама го мисли. Така беше на пример со онаа СТОП СОРОС или пак ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и слични невладини формирани во седиштето на ВМРО ДПМНЕ со цел партијата да не биде официјално казнета што се бори против фондацијата Сорос или пак што е одговорна за кланицата на 27-ми април… Слична таква ПАРА организација е и онаа која бара референдум за дигитални учебници итн итн, ги има едно 20-30 такви пара организации кои се партиски испостави на ВМРО ДПМНЕ.

loading...

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime25

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Happy☆Lesson (Dub) Episode 3

Gogoanimebe contently: https://gogoanimebe.contently.com/

Band: https://band.us/band/84565054