Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ШОКАНТНО: Советници од СДСМ Битола се сомневаат во упад во службените компјутери од страна на ВМРО – ДПМНЕ

Локалната власт во Битола предводена од ВМРО – ДПМНЕ и градоначалникот го сруши интегритетот на Советот на Општина Битола.

Постојат индиции за основано сомнение за извршен упад во службените компјутери на неколку советници од СДСМ и коалицијата!

Погазена е приватноста на советниците, загрозена е нивната работа како народни избраници и уништена е назависноста на Советот на општината како институција!

Советничката група на СДСМ и коалицијата поднесува пријава во Основното јавно обвинителство и во Министерството за внатрешни работи против Н.Н. лица поради постоење индиции за основано сомнение за извршен упад во службени компјутери кои советниците ги добија од општината!
Очекуваме за многу брзо да се откријат сите детали од оваа афера која потврдува дека кај ВМРО – ДПМНЕ ништо не се променило. Оваа партија кога и да е на власт ги користи методите на работа од времето на Никола Груевски. Шпионирање, прислушување, шиканирање на политичкиот противник било и очигледно сеуште е начинот на кој работи ВМРО – ДПМНЕ.

Градоначалникот на Општина Битола, неговиот заменик и претседателката на Советот веднаш да понесат одговорност и да соработуваат со сите надлежни институции со цел да се открие нарачателот и извршителот. Само така ќе овозможат истрагата да ги открие налогодавачите и извршителите на ова тешко кривично дело.

loading...

quy luật đánh tài xỉu go88 go88 lừa đảo go88 pro apk new

SunWin Cổng game bài đổi thưởng số 1 sunwin ăn sunwin energy and infra private limited