(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ШОКАНТНО – ВАСКО ЕФТОВ ЈА ОПЉАЧКАЛ АЛФА ДОДЕКА БИЛ ДИРЕКТОР: МЕСЕЧНО СИ НАПЛАЌАМ САМ НА СЕБЕ НАД 24 000 ЕВРА?!?!

– Додека беше директор на Алфа ТВ, Васко Ефтов на својата продукција си наплаќал по 6000е за емисија, за 4 емисии месечно тоа се околу 24 000е! Плус плата како директор, значи добро се офајдил од тој период додека беше директор на Алфа! Поради ова во Алфа има истрага од ОЈО и Ефтов е уплашен од оваа истрага…

Ова го вели Љупчо Палевски – Палчо, близок пријател и чест гостин во емисиите на Алфа, на својот видео стрим КРШ МУАБЕТИ.

Пробавме да ги провериме овие информации, луѓе што добро ги познаваат случувањата по телевизиите велат дека има шанси ова да е точно, дури одат до таму што велат и сегашниот директор на Алфа, режисерот Јани Бојаџи правел матни зделки и сам од себе си купувал програма за телевизијата, свои филмови и документарци ги откупувал по високи цени.

Алфа Телевизија иако има многу реклами и помош од државата и од ВМРО ДПМНЕ која ја понага телевизијта со рекламите за избори кои се платени од буџетот, мака мачи да подели плати и новинарите и вработените во телевизијата неколку пати креваа штрајкови откако им се доцнеше со платите.

Му пративме мејл на Васко Ефтов за коментар на овие наводи на контактот поставен на неговиот веб сајт, ако стаса некаков одговор ќе го објавиме.

loading...

english anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

watch anime free AnimeDao Black Clover (Dub)

AnimeDao Death Note (Dub) Episode 29

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

BANANA FISH Episode 21