Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ ПО ВЕЛИГДЕН СПРЕМА ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ЗАПЛЕНАТА НА ИМОТОТ НА МИЈАЛКОВ И ГРУЕВСКИ, СЛОГАНОТ ЌЕ БИЛ – НЕМА МЕРИОТ, НЕМА МИР

Мактел од извори во ВМРО ДПМНЕ дознава дека партијата се спрема за огромни протести веднаш по празниците, значи одма после утре сабајле. Причина за протестите ќе била заплената на 30 милиони имот на Мијалков и Груевски.

Слоганот на протестите ќе бил НЕМА МЕРИОТ НЕМА МИР!!!

– Ова не е фер сироти луѓе, се мачеле краделе, 12 години диктатура, тоа не е лесно, треба човек добро да го испоти газот за тоа да се направи и сега некој сето тоа да им го земе?! Па тоа е сурово, луѓето се научиле на многу пари, како сега ќе возат шкода на пример кога се навикнале на мерцедес, ауди и тоа 8-мица, порше, масерати итн итн? Плус облека, сега ќе треба да се облачаат како сите нас обични смртници а тоа е на попуст во Зара да чекаат ред, за чевли да идат во стара чаршија да најдат на попуст турски чевли за 2000 денара, па тоа живот ли е?! Нема да имаат сега шофери, бодигарди, слуги, ќе треба сами да возат, сами да пуштаат машина за прање, па ова е суровост каква немало во Аушвиц за време на холокаустот врз Евреите?!?! – со солзи и мрсули ни раскажува еден висок функционер во ВМРО ДПМНЕ.

– Ќе протестираме и со глад пред основен суд и пред владата се додека на овие сироти луѓе не им се вратат милионите, хотелите, плацевите и зградите! НЕМА МЕРИОТ НЕМА МИР!! – се запали небањатиот од ВМРО ДПМНЕ.

loading...

hướng dẫn tải go88 về iphone go88 ông già noel dow go88

dang nhap sunwin sunwin android sunwin otp