На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ ПОБАРА ИТНА ОСТАКВА ОД ТУРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН – ГО НАРЕКОА НЕСПОСОБЕН ПРОФИТЕР?!?!

Турција во последните 24 часа регистрирала рекорден број, односно 44.756 новозаразени со коронавирус, покажуваат податоците на тамошното министерство за здравство.

Податоците на Ројтерс покажуваат дека Турција моментално е на петто место во светот според просечниот број на новозаразени за седум дена. Пандемијата во Турција се шири откако властите на почетокот на март ги ублажија рестриктивните мерки, а Турција руши рекорди веќе пет дена по ред.

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган во понеделник најави построги мерки, вклучувајќи и целосно затворање за викендите во цела држава за месецот Рамазан кој почнува од 13 април. Турција од почетокот на пандемијата има 3,4 милиони заразени. Во последните 24 часа починале 186 лица, со што бројот на смртни случаи се искачи на 32.078.

ВМРО ДПМНЕ побара денеска оставка од Заев и Филипче поради големиот број заразени и починати, дали значи дека истото го бараат и од Реџеп Таип Ердоган лидерот на моќната светска велесила Турција која иако е во 10 најмоќни држави на светот пак клекна на колена од пандемијата?!?! Или тоа не важи, само во Македонија има пандемија и заразени и починати а што се случува во светот не се важи а вмровци, ситни бедни профитери политички?!

Оваа сторија е пародија за да покажеме колку се блесави и нелогични пресовите на ВМРО ДПМНЕ!

loading...