ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, МИЦКОВСКИ МУ НАРЕДИЛ ДА ГЛУМИ КЛОВН - БАРА ОД ОСМАНИ ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ДА ГИ ПРЕТВОРИ ВО КИМ КАРДАШИЈАН РИЈАЛИТИ ШОУ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, МИЦКОВСКИ МУ НАРЕДИЛ ДА ГЛУМИ КЛОВН - БАРА ОД ОСМАНИ ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ДА ГИ ПРЕТВОРИ ВО КИМ КАРДАШИЈАН РИЈАЛИТИ ШОУ!
Ружин: Францускиот предлог го заштитува македонскиот јазик, Макрон погреши со „Северномакедонци“
Ружин: Францускиот предлог го заштитува македонскиот јазик, Макрон погреши со „Северномакедонци“
Ѓоргиев: За Илинденското востание не сме разговарале во Комисијата
Ѓоргиев: За Илинденското востание не сме разговарале во Комисијата
Арсовска: Започнуваме нов зелен плоштад и парк од 5000 квадратни метри во населбата Ченто
Арсовска: Започнуваме нов зелен плоштад и парк од 5000 квадратни метри во населбата Ченто
ФОТО ГАЛЕРИЈА: ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО СТРУМИЦА
ФОТО ГАЛЕРИЈА: ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО СТРУМИЦА
АНТИ ВАКСЕРИТЕ ЌЕ ГО УНИШТАТ И ОВА ЛЕТО: За 65% зголемен бројот на ново заразени во однос на минатата недела!
АНТИ ВАКСЕРИТЕ ЌЕ ГО УНИШТАТ И ОВА ЛЕТО: За 65% зголемен бројот на ново заразени во однос на минатата недела!
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе

Шолц до Путин: Нема да го заборавиме злосторството во Буча

Германскиот канцелар Олаф Шолц му рекол на рускиот претседател Владимир Путин дека масакрот во Буча е непростливо воено злосторство.

-Ова е нешто што не можеме да го заборавиме, не можеме да го игнорираме ова злосторство. Тоа се воени злосторства, тие што го направија ова мора да одговараат, рече Шолц, додавајќи дека Германија ќе продолжи да ја снабдува Украина со одбранбено оружје, пренесуваат медиумите во светот.

Истите потсетуваат дека украинските власти изјавиле дека се пронајдени стотици тела на цивили откако руските сили се повлекоа од Буча минатата недела.

Заменик-градоначалникот на Буча изјавил дека загинале повеќе од 360 цивили, а околу 260-280 биле закопани во масовна гробница.

Од друга страна, Москва ги негираше наводите дека нејзините сили убиле цивили во Буча за време на руската окупација на градот, нарекувајќи ги тврдењата на Украина монструозни лаги.

Сепак, анализираат медиумите, сателитски снимки покажуваат дека телата биле на улиците на Буча пред руските сили да го напуштат градот.

loading...

go88 ios go88 không vào được go88 nạp tiền lâu

https://sunwin.fan/