БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

ШТЕДАЧИТЕ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА ДОБИЈА ГОЛЕМА БИТКА: УСТАВЕН СУД ГО УКИНА ЧЛЕНОТ ОД ЗАКОНОТ ЗА БАНКИ СПРЕД КОЈ ШТЕДАЧИТЕ СО ШТЕДНИ ВЛОГОВИ НАД 20 000 СЕ ПОСЛЕДНИ ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ВО СТЕЧАЈНА ПОСТАПКА!

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка „Правда за штедачи”, како што претходно најави и очекуваше, денес, 25 мај, Уставниот суд ја одржа седницата на која точка на дневен ред беше иницијативата за оценка на уставноста на член 163 став 3 од Законот за банки. Би сакале да и пренесеме на пошироката јавност дека ДЕНЕС УСТАВНИОТ СУД ДОНЕСЕ ПОЗИТИВНА МЕРИТОРНА ОДЛУКА ПО ОДНОС НА ОВА ПРАШАЊЕ.

Имено, како што е наведено во извадокот погоре од официјалното соопштение на Судот, истиот со донесената одлука го укина членот 163 став 3 од Законот за банки.

Со овој допис би сакале во име на сите членови на Здружението, но и во име на сите штедачи во банкарскииот систем, да им оддадеме заслужена почит и благодарност на уставните судии што застанаа во одбрана на уставноста.

loading...

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Hiiro no Kakera: The Tamayori Princess Saga Episode 13

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. The Wonderful Wizard of Oz (Dub) (https://gogoanime.be/m/aONV) Episode Full