(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - АМБАСАДОРИТЕ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА НЕ МОЛАТ ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО НАТО - ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката на Шведска да поднесе барање за членство за прием во НАТО
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Порака од претседателот Стево Пендаровски по повод 17 Мај – Меѓународниот ден за борба против хомофобијата, бифобијата и трансфобијата
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
Екипи на Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје по налог на Град Скопје изминатиов период интензивно работеа на обнова на избледената хоризонтална сигнализација на такси станиците на градските сообраќајници
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

ШТО ДА СЕ КАЖЕ ЗА ОВА ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК: Од корона почина најпознатиот антиваксер во Италија, кој намерно заразувал луѓе

Бурати, познат и како Мауро од Мантуа, починал во болница во Верона во понеделникот, само неколку недели откако бил хоспитализиран. Имал 61 година.

Бурати предизвикал гнев во јавноста откако се прогласи себеси за „проширувач на чумата“ и се пофалил дека шетал заразен и без маска во супермаркет.

Состојбата на Бурати се влошила откако се јавил на една локална радио програма, каде што бил чест и познат коментатор, и отворено им рекол на слушателите дека е тешко болен, има висока температура, но решил да прошета низ преполна продавница без маска.

Тој се борел против епидемиолошките мерки и тврдел дека „го брани уставот“. Тој исто така зборувал дека нема да биде тестиран за коронавирус бидејќи брисевите всушност ја предизвикуваат болеста.

Според BresciaToday, тој отишол во болница на инсистирање на неговите фанови и радио водителот Џузепе Кручиани. Тој одбил да се лекува во болницата во неговиот град „бидејќи таму има комунисти“.

Енрико Полати, директор на ИЦУ во болницата во Борго Тренто, каде што се лекувал Бурати, изјавил за новинската агенција АНСА дека пристигнал во „очајна состојба“.

„Направивме сè и уште малку, но болеста беше немилосрдна“, рече тој.

Бурати, наводно, го задржал својот став против вакцинација дури и кога неговата состојба нагло се влошила, и откако бил интубиран. Еден од неговите последни коментари за обожавателите бил дека планира да побара азил во странство за да избегне вакцинација.

Се чини дека Бурати конечно го признал постоењето на вирусот на снимка што потоа била емитувана во радио емисијата, пренесува BresciaToday. „Ми беше дијагностицирана билатерална пневмонија, се чини дека е ковид“, рекол тој.

По неговата смрт, радио водителот Кручиани му оддал почит на Инстаграм.

“Ти беше, ти си Мауро од Мантуа. Те исмејувавме, не навредуваше, зборувавме за тоа, но се забавувавме како никогаш во животот. И денес добив срцев удар”, напишал тој.

Другиот водител од истото радио, Дејвид Паренцо, рекол дека судбината на Бурати треба да послужи како предупредување за другите.

„Почивај во мир каде и да си, стар теоретичар на заговор. Само се надевам дека твојата тажна приказна ќе послужи како пример за сите оние кои сè уште предизвикуваат сомнеж во ефикасноста на вакцината“, порачал Паренцо.

loading...

anime freak site. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime online Ranking of Kings

AnimeFreak Death Note (Dub) Episode 36

animefreaks website AnimeFreak 6 LOVERS

AnimeFreak Horimiya

AnimeFreak My Hero Academia Season 4

tải go88