Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието

ШТО ТОЛКУ МУ ЗГРЕШИЈА НА БИХАЧКА: МАКСО ПРОДОЛЖУВА ДА ГО РУШИ СДСМ И ДА ОДРАБОТУВА ЗА ВМРО ДПМНЕ, ГИ НАДМИНА И СТЕВЧЕ И СОЛЗА И СИТЕ ДОСЕГАШНИ ПРЕДАВНИЦИ НА СДСМ

Почитувани,

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, во вечерашното
гостување во Дневникот на телевизија Сител истакна дека по направената
реконструкција и реорганизација на СДСМ партијата суштински не е
променета и ако се погледнат најголем број на ресори сè уште ги држат и
ги менаџираат истите луѓе кои се едни од најодговорните луѓе за
пропастот на вистинскиот СДСМ.

„СДСМ отсекогаш била државотворна партија и за жал денеска се доведе на
едно вакво дереџе да ја дефинираат поранешните активисти како
акционерско друштво во СДСМ коешто излезе далеку од она што значи
програмска определба на делување и повеќе наликува на приватизирана
партија. И минатиот пат му посакав успех на Ковачевски, да успее во
неговите реформи. Да, имаше обиди за комуникација со мене, врз база на
лична комуникација, неофицијална, но мојот став е јасен. Побарав
поддршка како независен кандидат од граѓаните и моја обврска е да ги
следам тековите и насоките кои ќе ги добијам од самиот електорат. Не
сакам да разочарам никој, политичкото убедување и идеолошко убедување
кое е елементарната матрица за делување во политиката е едно, јас реков
сум левичар со одредени ставови кон центарот, па можеби во моменти и
десно, но, сепак по однос со ставовите за развојот на општеството сум
убеден левичар и ќе останам како таков да делувам на политичката сцена“,
рече Димитриевски.

Тој информираше дека не размислува за враќање во Социјалдемократскиот
сојуз, бидејќи неговиот статус до ден денеска уште не е познат.

„Никогаш не се откажав од СДСМ, но за жал моите сопартијци и тогашниот
лидершип во којшто исто така беше и Ковачевски како член на Извршниот
одбор, а не го издвои својот став по ниту едно важно прашање коешто се
разликуваше во однос на моите ставови и партискиот лидершип, значи не се
обидоа да го спречат тој процес на мистификација и ампутација на
квалитетни партиски членови помеѓу кои се сметам и самиот себеси. Не бев
само јас предмет на такви постапки, всушност се водеа такви постапки и
за многу други членови кои не излегоа во јавноста“, посочи Димитриевски.

loading...

Tải Go88 | Go88.com - Thiên đường giải trí online sunwin - go88 go88 đăng nhập

sunwin âu