Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!

Не можам повеќе. Морам. Малку упростено, зашто чуден народ живее овде

Значи, кога Евреите бегаа од нацистите, Палестинците на нивната територија им понудија засолниште.
По формирањето на Израел, почнаа да ги бркаат Палестинците од нивните домови под патронат на САД и Британија.
Оние кои ги примија дома Евреите, мораа да заминат, да ги напуштат вековните огништа.

Повод да се случи ова денес во Газа беше одлука на израелските власти да се иселат многу палестински семејства од нивните домови, пред три недели. Нормално, луѓето се побунија. Потоа им влегоа во џамијата со војска и шок бомби пред Рамазан.

За цело ова време западните медиуми кукавички се на страната на Израел и се обидуваат конфликтот да го прикажат како судир на две страни подеднакво виновни и моќни.
Лага.
Израел има нуклеарки за 50 пати да го уништи светот кога би ги лансирал. Палестинците се затворени практично во логор, наречен Газа. Гулаби за отстрел.
Сепак некој да ги слуша Американците и западниот печат ќе помисли дека Палестина го окупирала Израел.
Израел до сега изминативе децении стопати го има минирано мировниот процес. Не сакаат да им дадат безусловно, независна држава на Палестинците
Немам сила да одам до детали.

И не вреди овде да го правам тоа. Со овој народ нема разбирачка.
Ми пишуваат во инбокс, кој ме плаќал и дали сум сечен.

Ете Хамас ме плаќа да ја бранам Палестина. Сечен сум. Значи од денес сум и легитимна мета на Мосад.

Сашо Тасевски, фб пост

loading...

AnimeTV 9 anime tv: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 61

AniWatch anime stream: Naruto (https://aniwatch.pro/m/68aQ) Episode 220