Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување
Студентите ќе рециклираат и ќе добиваат пари на студентска картичка [фото]
Студентите ќе рециклираат и ќе добиваат пари на студентска картичка [фото]

Си-Ен-Ен: Трет руски генерал е убиен од украинските сили, соопштија западните власти

Западните власти соопштија дека украинските сили убиле и трет руски генерал. Станува збор за генерал-мајор Андриј Колесников, јави Си-Ен-Ен.

Според веб-страницата на руското Министерство за одбрана, Колесников бил командант на Источниот воен округ.

Официјален претставник на западните одбранбени сили, за да обезбеди контекст, информира дека само тројца руски офицери на генералштабот биле убиени за време на целиот конфликт во Сирија и процени дека Русија во овој момент има вкупно 20 генерали во Украина.

Си-Ен-Ен претходно објави дека рускиот генерал-мајор Андреј Суховецки бил убиен додека се борел во Украина, според соопштението на градската управа на Новоросијск во Русија на 3 март.

Во соопштението, властите велат дека Суховецки – заменик-командант на 41-та комбинирана армија на Централниот воен округ на Русија – загинал на 28 февруари „додека извршувал борбена мисија за време на специјална операција во Украина“.

Во вторникот, Министерството за одбрана на Украина соопшти дека рускиот генерал-мајор Виталиј Герасимов – бил убиен во битка кај Харков.

Руското Министерство за одбрана засега не коментираше.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Kiss x Sis (TV) Episode 8

gogoanimeio GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

anime streaming GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

watch anime online Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Death Note Episode 36

tải go88