ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра

СИНДИКАТОТ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ДОНИРАШЕ 440 НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦА ОД СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА

На прагот на Новата година, кога си посакуваме најубави желби и кога децата со нетрпение ги очекуваат своите подароци, вработените и синдикалната организација на Комерцијална банка повторно се погрижија да им ја разубават празничната атмосфера на стотици семејства, пред сѐ од социјално ранливи категории, изненадувајќи ги со 440 новогодишни пакетчиња за нивните дечиња.

Овој декември на подароците им се израдуваа децата од Дневниот центар за деца од улица во Шуто Оризари во Скопје, Здружението на самохрани родители Надеж од Неготино, ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младинци од Скопје и од семејствата кои ги добија пакетчињата преку Црвениот крст на Град Скопје. Срцата особено ни ги стоплија изненадувањето и нескриената радост од добиените пакетчиња на „уличните продавачи“ од проектот Лице в Лице и на дечињата хоспитализирани во Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле (Ковид центар).

Синдикалната организација на Банката донираше 60 новогодишни пакетчиња за деца од згрижувачки семејства и деца без родители. Донацијата беше предадена во координација со Министерството за труд и социјална политика и со СОС Детско село – Сингелиќ.

Комерцијална банка заедно со својот тим и во Новата година ќе споделува уште повеќе пријатни изненадувања и радости.

loading...