АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата

Синот на Кочо Анѓушев лансира моден бренд

Синот на бизнисменот и поранешен вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев, 21-годишниот Огнен, лансира свој моден бренд. Станува збор за гардероба за жени, која на почеток на наредниот месец ќе се најде во продавница во центарот на Скопје.

Брендот е наречен ZERO, а младиот Анѓушев ја потврди веста за влез во модниот пазар за Машки Магазин.

Во интервју, тој појаснува дека завршил моден дизајн на престижниот италијански факултет Институто Марангони, бидејќи од мал имал пасија кон модата.
Понудата од неговиот бренд веќе може да се види на Инстаграм.

Секогаш се трудел да изгледа добро, бидејќи за него облекувањето било вид на изразување. Тој исто така открива дека на 21 година е реализиран како татко, и сака да минува време со семејството и пријателите.

loading...

https://tai.go88.is/

download sunwin ios