ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА, НЕКОИ СЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ ВМРО ДПМНЕ НЕ Е ПАРТИЈА, ТУКУ Е ПСИХИЈАТРИСКА ДИЈАГНОЗА?!
ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА, НЕКОИ СЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ ВМРО ДПМНЕ НЕ Е ПАРТИЈА, ТУКУ Е ПСИХИЈАТРИСКА ДИЈАГНОЗА?!
БРАВО ВЕНКО: Стигнаа 10.530 вакцини на Фајзер, купени со директни преговори со производителот
БРАВО ВЕНКО: Стигнаа 10.530 вакцини на Фајзер, купени со директни преговори со производителот
СДСМ УДРИ ЖЕСТО ПО АПАСИЕВ: Лажниот борец за работнички права кој прима државна плата над 1000е, правеше сè помошта за плати да не стигне до работниците
СДСМ УДРИ ЖЕСТО ПО АПАСИЕВ: Лажниот борец за работнички права кој прима државна плата над 1000е, правеше сè помошта за плати да не стигне до работниците
(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ ИМ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА И НА НОВИНАРИТЕ: Никој не бил загрозен затоа што никој немал контакт со тие двајца пратеници!
(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ ИМ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА И НА НОВИНАРИТЕ: Никој не бил загрозен затоа што никој немал контакт со тие двајца пратеници!

СЕ ОСТВАРИЈА КАКО ТОЧНИ СИТЕ РАБОТИ КОИ МАКЕДОНСКИТЕ СРБОМАНИ 30 ГОДИНИ ГИ КАЖУВАА ЗА БУГАРИТЕ

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Цели 30 години се расправам со србоманите т.е бугарофобите во земјава уште како тинејџер во 1990-та… Тие ми тврдеа дека тоа што Софија прва ја призна Македонија е за да ја одлепи од Србија за потоа да ја присвои, доказ им беше тоа што не ни го признаваа јазикот, само државата, јас им велев ај бе не бидете параноични…

Потоа ми велеа тоа што Софија ни помагаше со транспорт на роба за ембаргото и со оружје за време на војната е да не приближи и присвои и припои со Бугарија, јас им велев ај бе не бидете параноични, бидете благодарни што ни помагаат…

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Потоа ми велеа ова што даваат пасоши е за да ги оцрнат сите тие 100 000 иматели на пасоши дека признале дека се Бугари за еден ден тоа да ни го треснат од глава, им велев аб едај не бидете парнаоични, ни помагаат луѓето да може да најдеме работа по Европа да преживееме…

Потоа ми велеа тоа што секоја година Софија дава над 1000 стипендии на наши студенти да студираат во Софија е со задна намера да ги ОСВЕСТАТ ИЛИ ОБРАТАТ од македонци во Бугари, им велев дај бе не претерувајте, ни помагаат, се работи за културна размена за да се запознаеме едни со други, студентската размена е нормална работа во цел свет…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

И сега, за само 3 месеца, Бугарите си ја отворија душата и со своите блесави изјави покажаа дека се што збореле во земјава србоманите испадна дека биле во право, Бугарија не ни мисли добро на нас Македонците, сака да не поништи, да не асимилира, да не помножи со нула, да не престави како историска грешка, сака да не спречи да влеземе во ЕУ, сака да направи војна во земјава со Албанците кои ќе се лутат што нема да одиме кон ЕУ…

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

Имав многу симпатии према Бугарите, симпатичен народ се, знаев дека сме блиски, знаев дека имаме заедничка историја, дека сме си помагале многу пати назад во историјата, но дека вака ќе се избрукаат пред нас и кон нас никогаш не сум верувал. Вакви гадни мрсни одвратни навредливи изјави не сум очекувал, ова е 1 милион пати пострашно од тоа што ние ги нарекуваме татари и фашисти затоа што тоа донекаде е точно само не треба да го акцентираме, но тоа што тие го велат за нас е навистина нешто брутално и многу непријателско и навредливо.

loading...

ANIMEFLIX animeflix site: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 10 (https://animeflix.nl/m/deq0/ep-10)

AnimeFreak animefreaks official website: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02