ПЕРФИДНИ ЛИЦЕМЕРИ: ЗА ВМРОВЦИТЕ СИНОТ НА ХОРХЕ НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ ДА ОДИ КАЈ ПАПАТА, НО УДРИЈА ПО ЌЕРКАТА НА КОВАЧЕВСКИ
ПЕРФИДНИ ЛИЦЕМЕРИ: ЗА ВМРОВЦИТЕ СИНОТ НА ХОРХЕ НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ ДА ОДИ КАЈ ПАПАТА, НО УДРИЈА ПО ЌЕРКАТА НА КОВАЧЕВСКИ
(ФОТО) Ковачевски со италијанскиот премиер Марио Драги: Добрите релации со Италија се можност за натамошно унапредување на економската соработка
(ФОТО) Ковачевски со италијанскиот премиер Марио Драги: Добрите релации со Италија се можност за натамошно унапредување на економската соработка
СУДИРОТ НА РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН СО САД И НАТО И ПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА
СУДИРОТ НА РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН СО САД И НАТО И ПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ

СИТЕ СФАТИЈА ДЕКА ДАНЕЛА Е ГОЛЕМА КОЛОСАЛНА ГРЕШКА – НУК и скопски угостители: Игнорирани сме од градоначалничката Данела Арсовска

„Дали навистина граѓаните, гостите и угостителите на Град Скопје добија независен Градоначалник или бившата Претседателка на Сојузот на стопански комори на Македонија и неговите членки си добија сопствен Градоначалник“, вака реагираат утрово од Независната угостителска комора во писмено соопштение испратено до медиумите.

„Независната угостителска комора на 25 Ноември 2021 год. до Градоначалничка на Град Скопје достави барање за работна средба – работен појадок со угостителите од град скопје и дискусија за унапредување на угостителската индустрија во Град Скопје., додека на 1ви Декември 2021 год. достави и потсетување на поканата за работна средба – работен појадок со угостителите од Град Скопје. Дури и двата телефонските разговори со секретарката на Кабинетот на Градоначалничката на тел. број 02-3297204 за информација за очекување на добивање повратна информација и пред новогодишен термин за организирање на работната средба не вродија со резултат на добивање конкретен одговор, што не води до заклучокот и прашањето за тоа со каков Градоначалник ќе ја развиваме угостителската индустрија во градот Скопје“, се вели во нивното соопштение.

Оттаму потенцираат дека во изминатиот период пред и после локалните избори ниту еден кандидат за Градоначалник не се обратил до Независната угостителска комора да ја презентира својата предлог програма и идеи за поддршка и развој на угостителска индустрија на локално ниво во Македонија и да побара предлози и поддршка комората и угостителите во унапредување на истата.

„Со цел да можеме да се запознаеме повеќе со програмите, плановите и идеите што Градоначалниците ги планираат за развој и поддршка на угостителите и угостителскиот сектор и да ги информираме за очекувањата и проблемите со кои угостителите на локално ниво се соочувале во минатото работење започнавме со барања за организирање на годишни работни средби.

Првото барање е доставено до Градоначалничката на Град Скопје со цел да се запознаеме со нејзината програма за поддршка, развој и унапредување на работењето на угостителите и ноќниот живот. Во иницијалното барање доставивме предлоза на генерални точки за дискусија и тоа:

Планирани активности и стратегии на Град Скопје поврзани со угостителите и угостителската индустрија за време на мандатот на новата градоначалничка Данела Арсовска

Можности и начини на соработка со Градот Скопје и македонските општини односно ЗЕЛС за начини и бенефити од креирање на единствен заеднички национален регистар на угостителски објекти, сместувачки објекти од мал обем и регистар на физички лица што вршат угостителска дејност

Барање за отворање на Канцеларија за ноќен живот и култура и именување на Градоначалник за ноќен живот по примерот на останатите Европски главни градови за промоција на ноќниот живот

Предлози, насоки и стратегии за развој на угостителската индустрија во Град Скопје од страна на угостителите со барање за усогласување на постојните правилници на локално ниво поврзани со угостителската индустрија“, потенцираат од НУК.

Тие додаваат дека три недели веќе немале одговор од градоначалничката Арсовска.

„ДАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА ГРАД СКОПЈЕ ВООПШТО ПЛАНИРА ДА СЕ СРЕТНЕ СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА НЕЗАВИСНАТА УГОСТИТЕЛСКА КОМОРА И ПРЕТСТАВНИЦИ НА РЕНОМИРАНИ УГОСТИТЕЛИ НА ГРАД СКОПЈЕ ИЛИ СВОИТЕ РАБОТНИ СРЕДБИ И ПОНАТАМУ ЌЕ ГИ ПРАВИ ПОЗАДИ ЗАТВОРЕНА ВРАТА САМО СО УГОСТИТЕЛИ ЧЛЕНКИ НА СОЈУЗОТ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ НА МАКЕДОНИЈА”.

Игнорантскиот однос ни укажува или новата Градоначалничка ниту имала ниту планира никаква програма и идеја за поддршка, развој и унапредување на работењето на градските угостители или едноставно и просто кажано нема намера воопшто да се замара со угостителите на град Скопје кои не се членки на Сојузот на стопански комори на Македонија“, се додава во писмената реакција на НУК.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime websites AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AnimeFreak My Hero Academia Season 3 Episode 25

AnimeFreak Dragon Ball Super

anime freak site AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeFreak DARLING in the FRANXX (Dub)