Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
ШОКАНТЕН ФАШИСТИЧКИ ПРЕС НА ТАТИНО СИНЧЕ КОЕ САКА ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ПА МАКАР ОДЕЛ ПО ЛЕШЕВИ - МИЦКОВСКИ: ЗАРЕМ ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ ЕДЕН СРБИН КАКО МАРИЧИЌ И ЕДЕН АЛБАНЕЦ КАКО ОСМАНИ ДА ПРЕГОВАРААТ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ!?!
ШОКАНТЕН ФАШИСТИЧКИ ПРЕС НА ТАТИНО СИНЧЕ КОЕ САКА ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ПА МАКАР ОДЕЛ ПО ЛЕШЕВИ - МИЦКОВСКИ: ЗАРЕМ ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ ЕДЕН СРБИН КАКО МАРИЧИЌ И ЕДЕН АЛБАНЕЦ КАКО ОСМАНИ ДА ПРЕГОВАРААТ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ!?!
(Видео) Ковачевски: Пристигнат е францускиот предлог за спорот со Бугарија, следува широк консултативен процес во кој ќе ја вклучиме и опозицијата и НВО секторот
(Видео) Ковачевски: Пристигнат е францускиот предлог за спорот со Бугарија, следува широк консултативен процес во кој ќе ја вклучиме и опозицијата и НВО секторот
МИЦКОВСКИ ЗАБЕГА ВО ФАШИЗАМ: СЕ ДОДЕКА СУМ ЈАС ПОЛИТИЧАР БУГАРИТЕ НЕМА ДА ВЛЕЗАТ ВО УСТАВОТ!
МИЦКОВСКИ ЗАБЕГА ВО ФАШИЗАМ: СЕ ДОДЕКА СУМ ЈАС ПОЛИТИЧАР БУГАРИТЕ НЕМА ДА ВЛЕЗАТ ВО УСТАВОТ!
Грковска домаќин на донаторска конференција: Поддршката во процесот на дигитална трансформација на општеството е особено значајна, посебно во делот на јакнење на капацитетите на институциите
Грковска домаќин на донаторска конференција: Поддршката во процесот на дигитална трансформација на општеството е особено значајна, посебно во делот на јакнење на капацитетите на институциите
Премиерот Ковачевски на владина седница ги информираше членовите на Владата за пристигнатиот нов француски предлог
Премиерот Ковачевски на владина седница ги информираше членовите на Владата за пристигнатиот нов француски предлог

СКАПО ЌЕ ЈА ПЛАТИМЕ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА: Цената на бензините од ноќеска ќе порасне за два и пол денари, дизелот поскап за три денари

Големиот раст на цената на нафтените деривати на светскиот пазар и промената на курсот на денарот во однос на доларот од ноќеска на бензинските пумпи на земјава ќе доведе до ново зголемување на цената на нафтените деривати, информираат од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од ноќеска се зголемуваат за 2 и пол денари за литар, додека малопродажната цена на Еуродизел (Д-Е V) се зголемува за 3 денари за литар.

Од ноќеска Еуросупер БС-95 ќе се продава за 88,50 денари за литар, додека Еуросупер БС-98 ќе чини 90,50 денари за литар. Дизелот ќе може да се набави од бензинските станици за 90 денари за литар, додека екстра-лесното масло ќе чини 87,50 денари за литар. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,293 ден/кг и ќе изнесува 53,587 денaри за килограм.

Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба со претходната пресметка бележат зголемување во просек: кај бензините за 3,498 отсто, кај дизелот за 3,023 отсто, кај екстра лесното масло за 3,262 отсто и кај мазутот зголемувањето е за 1,555 отсто. Курсот на денарот во однос на доларот во изминатиот период по кој беа формирани цените со претходната пресметка е повисок за 1,290 отсто.

loading...

đánh bài đổi thưởng go88 kết quả go88 go88 ol

hack sunwin