Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

СКОПЈАНИ ДЕНЕСКА ЈА ДОЖИВЕЕЈА НАЈГОЛЕМАТА НАВРЕДА ДОСЕГА, ДАНЕЛА И ВМРО ДПМНЕ МИСЛАТ ДЕКА СКОПЈЕ Е НЕКОЕ МАКЕДОНСКО СВИРИПИЧИНО

Замислете го само тој брејнсторминг што го имале Данела и Мицковски седнати на некоја маса у некој ресторан.

Свесни од анкетите дека шансите за победа се сведени на минимум, им текнало како да ги заебат Скопјани, еј ај ќе им понудиме бесплатен превоз, они се кленови ретардирани и ќе се фатат на јадицата.

Ама од кај пари? Абе шо има везе ние ќе ја искористиме победата да ја смениме после власта, кој ќе се сеќава после на тоа ветување, ќе се извадиш некако бе Даниелке ќе речеш ама ја не знаев дека градот е толку задолжен, хихихи…

И после ама тоа не е доволно бе Мицика, дај уште нешто генијално? Еј ми текна, ај терај цела кампања ама не одговарај на политички прашања, прај се мутава. Со тоа, ќе те гласаат и нашите ама и Албанците, демек глупи се они нема да им текне дека гласаат за кандидат на партијата која 30 години се бори ПРОТИВ правата на Албанците и истите ги третира за натрапници на светата ГОЦЕВА ТАРАСА…

И сега Скопјани демек се морони ќе го дадат својот глас за кандидат кој цела кампања ќе молчи на тема политика и ќе ветува брда и долини и Скопјани се глупи неписмени мутави имбецили што ќе го дадат својот глас така како да се од некоја македонска вукојебина а не граѓани на нашата метропола, кои виделе се и сешто во животот и нема да дозволат вака да бидат превеслани…

Со тие финти ВМРО моженби може во Зрновци, Сопиште, Петровец и слични македонски вукојебини ама у Скопје бе со овие финти, па како бе не им е срам вака дрско да ги навредуваат Скопјани…

Скопјани не биле вака потценети и навредени никогаш во постоењето на градот, ова мислам дека нема да им го простат ниту на Данела ниту на ВМРО ДПМНЕ, вака да се поиграваш со нашиот главен град не сум го очекувал…

Не дека нема морони во Скопје, далеку од тоа, сите се членови на Левица или ВМРО ДПМНЕ, но процентот е многу мал споредено со другите наши градови, во Скопје имаш сепак една друга ситуација, имаш луѓе кои се внуци на доктори инженери научници уметници, во Скопје има елита и не само елита туку и обичните Скопјани се прошетани искусни виделе слушнале осетиле ногу повеќе од просечните граѓани на другите наши мали средини, некои живееле и во светски метрополи, ВМРО ДПМНЕ мора да знае со кого си има работа во Скопје ова не смее да им се повтори, казната за ова ќе биде брутална…

loading...

download go88.club pay go88 IOS mới nhất - Cổng Game Bài Đổi Thưởng GO88 Club

sunwin net game sunwin bị sập sunwin life