КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет

СКОПЈЕ ДОБИ НОБО ОДБОЈКАРСКО ИГРАЛИШТЕ ВО АЕРОДРОМ

Градоначалникот Шилегов го пушти во употреба новото одбојкарско игралиште на песок на кејот на Вардар кај мостот Близнак во Аеродром.

– Во изградбата на ова игралиште се вложени околу 3 милиони денари од Буџетот на Град Скопје, а истото беше изведено во рекордно краток рок со цел пред почетокот на летото да може игралиштето да биде ставено целосно во функција на граѓаните. Со договор за меѓуопштинска соработка игралиштето го изградија ЈП Улици и Патишта и Општина Аеродром, а по пуштањето во употреба Град Скопје целосно ќе и го предаде игралиштето на Општина Аеродром- изјави Шилегов.

Игралиштето е со должина од 25 метри и ширина од 16 метри и ги исполнува сите неопходни стандарди на домашно и меѓународно ниво. Исто вакво игралиште има на кејот кај Градскиот парк и искуството оттаму говори дека особено во летните месеци интересот за користење на игралиштето од граѓаните е огромен.Сите заинтересирани граѓани, спортисти, ученици и студенти новото одбојкарско игралиште ќе можат целосно слободно да го користат за спорт, рекреација и забава.

– Град Скопје во континуитет вложува во уредувањето на јавниот простор со цел граѓаните да имаат пристојни услови за спорт и рекреација согласно со нивните потреби. Продолжуваме во таа насока следејќи ги потребите на нашите сограѓани кои со своите предлози и сугестии често ни помагаат во одредувањето на приоритетите кога е во прашање уредувањето на јавниот простор- рече Шилегов.

Тој додаде дека Скопје заслужува повеќе простори што ќе им овозможат услови за здрав живот на скопјани и затоа Градот и во иднина ќе настојува заедно со скопските општини да изгради што е можно повеќе игралишта за различни урбани спортови согласно со просторните услови и барањата на локалното население.

Со почит,
Град Скопје

loading...

https://animebee.to english anime. Maid Sama!: Omake dayo (Dub) (https://animebee.to/m/a2xy) Episode Full

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Sorcerous Stabber Orphen: Celestial Artifacts Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Vampire Wars (Dub) (https://animeflix.nl/m/YlOk) Episode Full

KissAnime Doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#