OPEL ПРОВЕРКА НА СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ - ПОПУСТ 15% ВО ЕУРОИМПЕКС
OPEL ПРОВЕРКА НА СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ - ПОПУСТ 15% ВО ЕУРОИМПЕКС
Шилегов убеден: Победа во втор круг!
Шилегов убеден: Победа во втор круг!
ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!

СКОПЈЕ, ГОСТИВАР И ТЕТОВО РАСТУРААТ СО НОВИ ЗАРАЗЕНИ: 1.250 нови случаи на КОВИД-19, Скопје – 421, Гостивар – 192, Тетово – 133, Куманово – 80, Струмица – 67, Кичево – 62, Струга – 53…

Почитувани,

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 8.192 тестирањe, а регистрирани се 1.250 нови случаи на КОВИД-19:
Скопје – 421, Гостивар – 192, Тетово – 133, Куманово – 80, Струмица – 67, Кичево – 62, Струга – 53, Охрид – 38, Прилеп – 25, Битола – 23, Дебар – 19, Кавадарци – 15, Велес – 13, Штип – 12, Свети Николе – 11, Радовиш и Валандово – по 10, Кочани и Берово – по 9, Гевгелија и Ресен – по 8, Кратово – 6, Крива Паланка, Крушево и Македонска Каменица – по 4, Делчево, Виница и Македонски Брод – по 3, Неготино и Демир Хисар – по 2, Богданци – 1.

Регистрирани сe 265 оздравени пациенти од: Скопје – 84, Гостивар – 44, Тетово – 43, Куманово – 18, Струмица – 15, Дебар – 12, Кичево – 11, Берово – 9, Кавадарци – 5, Прилеп, Битола и Велес – по 4, Штип – 3, Делчево, Валандово и Македонски Брод – по 2, Неготино, Крива Паланка и Радовиш – по 1.
Пријавени се 22 починати лица: по 4 починати лица од Скопје (51г,66г,69г, и 72г), и Тетово (38г,71г,72г и 77г), 3 починати лица од Гостивар (57г,72г и 80г), по 2 починати лица од Охрид (69г и 85г), Струга (66г и 73г), Кичево (47г и 83г) и Дебар (67г и 84г), по едно починато лице од Куманово (64гг), Велес (47г) и Валандово (76г).
Од пријавените починати, 21 лице се починати во болнички услови, едно лице е починато во домашни услови.

Направени се 8.192 тест преку: ИЈЗ-368, ЦЈЗ Скопје-78, ЦЈЗ Битола-80, ЦЈЗ Прилеп-73, ЦЈЗ Тетово–182, ЦЈЗ Куманово–68, Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби-2, Судска медицина-0, лабораторија болница Козле-0, УК Пулмологија со алергологија – 5, ГОБ 8-ми Септември-0, Институт за микробиологија–157, Жан Митрев (Филип Втори)-137, Авицена-541, Биотек-553, Систина-170, лабораторија Лаор-948, Синлаб-190, Ремедика-29, Плодност–97, Генеа -29, Никоб лаб-1.065, ВФВ Медикал-128, Ели Медика-116, Ројал Медика – 96, ЈЗУ и ПЗУ (рапид тест) – вкупно 3.080.

Досега во земјата се направени вкупно 1.101.838 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 167.991, бројката на оздравени пациенти е 151.957, на починати е 5.654, а бројот на активни случаи изнесува 10.380.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Дистрибуција по градови Заболени (вкупно), Активни случаи (вкупно)
Скопје 72688, Активни 3421
Куманово 9683, Активни 656
Прилеп 8488, Активни 141
Тетово 9380, Активни 1754
Битола 6540, Активни 187
Велес 5599, Активни 107
Гостивар 6999, Активни 1518
Кавадарци 5287, Активни 102
Охрид 5309, Активни 284
Штип 5083, Активни 109
Струмица 4670, Активни 481
Струга 3297, Активни 308
Кочани 2896, Активни 88
Кичево 3232, Активни 524
Гевгелија 2237, Активни 40
Неготино 2194, Активни 9
Свети Николе 1584, Активни 52
Ресен 1319, Активни 83
Крива Паланка 1240, Активни 10
Радовиш 1241, Активни 61
Берово 1104, Активни 52
Делчево 999, Активни 22
Дебар 1182, Активни 173
Виница 923, Активни 33
Пробиштип 802, Активни 13
Валандово 716, Активни 35
Богданци 506, Активни 12
Крушево 496, Активни 6
Демир Хисар 408, Активни 8
Демир Капија 400, Активни 3
Кратово 411, Активни 34
Македонски Брод 403, Активни 37
Пехчево 287, Активни 10
Македонска Каменица 254, Активни 5
Дојран 134, Активни 2

Со почит,

Одделение за односи со јавност
Министерство за здравство

loading...

KissAnime: Persona 3 the Movie 4: Winter of Rebirth anime episode Full online free at https://kissanime.mx watch anime free

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://animeflix.nl: Watch Eden of The East (Dub) animeflix Episode 11 watch animes

Website https://gogoanime.be: Watch Jashin-chan Dropkick': Chitose-hen gogoanime Episode Full gogoanime hunter x hunter

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimelol/about

Ttlink: http://ttlink.com/animeflixnl