(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка

СКОПЈЕ ВЕЌЕ НЕ Е БАЛКАНСКА КАСАБА, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ РАБОТАТ БУЛЕВАРИТЕ КОИ СЕ РЕНОВИРААТ И ДОГРАДУВААТ СО НОВИ СОДРЖИНИ

Слободното движење на пешаци и велосипедисти треба да е еден од главните приоритети на секој град. Црвениот дрворед во Скопје, на потегот од булеварот 8-ми Септември, од Илинденска до Кејот на Вардар е совршен пример за нашата визија за Скопје.

Скопје како паметна метропола адаптирана на потребите на пешаците и велосипедистите, со тротоари расчистени од непрописно паркирани возила, билборди и останати рекламни објекти. Со вело-патеки заградени со столпчиња за побезбедно движење на велосипедистите, со жардиниери кои освен тоа што го разубавуваат естетски самиот град, дополнително влијаат и како заштита од прашината и бучавата, и широки пешачки патеки чија единствена цел е да го направат движењето на пешаците попријатно и полесно.

#ЧекорПоЧекор #СкопјеЕднаПоинакваПриказна

loading...

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Website https://gogoanime.be: Watch To Heart: Remember My Memories gogoanime Episode 13 gogoanime dragon ball z

Website https://animebee.to: Watch Mahou Shoujo Lyrical Nanoha ViVid: Special Program animebee Episode Full watch animes

Website https://animefreak.ws: Watch Okashi na Sabaku no Suna to Manu animefreak Episode 11 anime freaks website

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Pbase: https://pbase.com/animefreakws/profile