ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: ВМРО ДПМНЕ ГО ПРАТИЈА ВО ОБСЕ ДА ЗБОРИ ЗА КОРУПЦИЈА ЧОВЕКОТ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 4.7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ
ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: ВМРО ДПМНЕ ГО ПРАТИЈА ВО ОБСЕ ДА ЗБОРИ ЗА КОРУПЦИЈА ЧОВЕКОТ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 4.7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ
Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ?
Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ?
(Фото) Ова се сите осомничени за случајот “Делчевски ниви”: Сите добија 30 дена притвор, ќе одговараат за измама во службата, помагање и соизвршителство во криминал тежок 1,5 милиони евра
(Фото) Ова се сите осомничени за случајот “Делчевски ниви”: Сите добија 30 дена притвор, ќе одговараат за измама во службата, помагање и соизвршителство во криминал тежок 1,5 милиони евра
(ВИДЕО) Градоначалникот Касами најави тимови за поддршка на земјоделците и за развој на руралниот туризам во Општина Тетово
(ВИДЕО) Градоначалникот Касами најави тимови за поддршка на земјоделците и за развој на руралниот туризам во Општина Тетово
ОВА Е СТРАШНО: НОВИНАРКА НА ФОКУС ОТИДЕ ВО ИДРИЗОВО И НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО 10 ЖЕНИ КОИ СИ ГИ УБИЛЕ МАЖИТЕ НА СПИЕЊЕ СО СЕКИРА И СО ТОКМАК И ГИ ПРЕСТАВИ КАКО ХЕРОИНИ, ПОРАКАТА ДО ЖЕНИТЕ Е ДА СИ ГИ УТЕПААТ МАЖИТЕ КОИ ГИ МАЛТРЕТИРААТ НАМЕСТО ДА СЕ РАЗВЕДАТ ОД НИВ
ОВА Е СТРАШНО: НОВИНАРКА НА ФОКУС ОТИДЕ ВО ИДРИЗОВО И НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО 10 ЖЕНИ КОИ СИ ГИ УБИЛЕ МАЖИТЕ НА СПИЕЊЕ СО СЕКИРА И СО ТОКМАК И ГИ ПРЕСТАВИ КАКО ХЕРОИНИ, ПОРАКАТА ДО ЖЕНИТЕ Е ДА СИ ГИ УТЕПААТ МАЖИТЕ КОИ ГИ МАЛТРЕТИРААТ НАМЕСТО ДА СЕ РАЗВЕДАТ ОД НИВ
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ГИ РАЗЛУТИ ФЕМИНИСТКИТЕ: Додека некои жени очекуваат вистински мажи според дефиниција, многу добри мажи поминуваат покрај нив или во нивниот живот и се игнорирани, и некои од тие жени остануваат сами
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ГИ РАЗЛУТИ ФЕМИНИСТКИТЕ: Додека некои жени очекуваат вистински мажи според дефиниција, многу добри мажи поминуваат покрај нив или во нивниот живот и се игнорирани, и некои од тие жени остануваат сами
Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени
Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени
Пожарникари од шест европски земји ќе бидат распределени во Грција за да помагаат во пожарите во текот на летото
Пожарникари од шест европски земји ќе бидат распределени во Грција за да помагаат во пожарите во текот на летото

СКОРО 2 ИЛЈАДИ УАПСЕНИ ВО РУСИЈА ВО ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

Околу 1.745 лица во 54 руски градови беа приведени, од кои најмалку 957 во Москва. (Фото: АП)

Илјадници шокирани Руси денеска излегоа на протестите низ земјата за да ја осудат руската инвазија на Украина, додека на социјалните мрежи растеа емотивните повици за протести. Околу 1.745 лица во 54 руски градови беа приведени, од кои најмалку 957 во Москва.

Стотици објави се појавија со осуда на најагресивната акција на Москва од советската инвазија на Авганистан во 1979. Владимир Путин го нарече нападот врз Украина „специјална воена операција“ за заштита на цивилите во источна Украина од „геноцид“ – лажно тврдење што САД го предвидоа дека ќе биде изговор за инвазија, и кое многу Руси целосно го отфрлија.

Татјана Усманова, опозициска активистка во Москва, напиша на Фејсбук дека мислела оти сонува кога се разбудила во 5:30 часот од веста, која ја нарече „срам што ќе биде засекогаш со нас сега“.

„Сакам да ги замолам Украинците за прошка. Ние не гласавме за оние кои ја започнаа војната“, рече таа.

Додека се слушаа сирените во Киев, главниот град на Украина, и таму и во другите градови се слушаа големи експлозии, Русите потпишуваа отворени писма и петиции преку Интернет, барајќи од Кремљ да го запре нападот, за кој украинскиот министер за здравство рече дека уби најмалку 57 Украинци, а ранети се над 160.

„Јавното мислење е во шок, луѓето се во шок“, изјави политичкиот аналитичар Абас Галјамов за Асошиетед прес.

Неколку познати руски личности и јавни личности, меѓу кои и некои кои работат за државната телевизија, се изјаснија против нападот. Јелена Ковалскаја, директорка на московскиот театар финансиран од државата, на Фејсбук објави дека дава отказ, велејќи дека е „невозможно да се работи за убиец и да се биде платен од него“.

„Ние, рускиот народ, сме против војната што ја започна Путин. Ние не ја поддржуваме оваа војна, таа не се води во наше име“, рече рече активистката за човекови права Марина Литвинович во видео изјава на Фејсбук, повикувајќи на масовни протести.

Но, властите не се обѕираат на протестите.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Fairy Tail (Dub)

AnimeDao Attack on Titan Final Season Episode 16

AnimeDao JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 22

Attack on Titan Season 3 (Dub)

dubbed anime AnimeDao The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]