Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

СЛУЧАЈОТ СО СТЕВАН КИРКОВ ЗА ТОА КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ У ОСНОВА ГОЛЕМИ КОЛОСАЛНИ ЕПСКИ ПЛАЧИ..И

Секој ден вмровците на пресови излегуваат со клевети и лаги за функционерите од СДСМ.

Ама нема ден да не помине за лаги за мито, корупција, што се нема да им текне на вмровците и тоа на прес со име презиме и со закани дека тој и тој ќе оди во затвор кога ќе се смени власта…

Демантите не помагаат, они пак си тераат по свое, си живеат во свој свет каде демантите и документите ништо не им значат…

Но во спротивно ако некој нешто за нив објави, тогаш имаш вриштење и пиштење до небо.

Ние на Мактел објавивме сторија како еден од кандидатите за советници на ВМРО ДПМНЕ, Кирков се нашол во затвор. Како се нашол е посебна приказна и човекот објасни во својот демант.

Но точно е дека бил во затвор, не сме излажале, само разликата е во толкувањето како се нашол таму, но човекот си објасни во демантот.

Но интересно е што во писмото со демантот, човекот ни се пофали дека вчера бил во полиција да не пријави?!?! Потоа бил во агенција за лични податоци да не пријави, иако нема ништо од лични податоци објавено освен името презимето, година без датум на раѓање и дека е од Карпош. Нема адреса и број на стан, нема датум на раѓање, нема матичен, нема број на лична карта или пасош ништо од тоа нема, ама он бил да не пријави во агенција за лични податоци. Плус бил и кај адвокат да не пријави. Фалело уште да отиде да не пријави и во ДБК и Агенција за разузнавање.

Замислете ако политичарите на СДСМ секој ден одеа вака да пријавуваат за лагите што ги кажуваат за нив од ВМРО, па Заев, Петре и цела влада по цел ден ќе се акаат од врата на врата, нема да може ништо да сработат…

Ова е само показател за какви епски колосални плачи..ки се вмровците… По цел ден од устата им блуе црна пропаганда и клевети и лаги, а ако објавиш за нив нешто што е во основа точен податок, дека биле во затвор прашањето е како завршиле таму и зошто, очите ќе ти ги извадат… Над 10 тужби сега ќе ни прати батево Кирков… Замислете пак да измислите дека биле во затвор а не биле, како што они прават по цели денови, има да те пријават во Советот на безбедност на ООН… Колосални плачи..ки…

loading...