ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

Со пари од ЕУ ќе се подобрува енергетската ефикасност на училиштата во Чаир и Феризај

IPA CBC Maqedonia e Veriut – Kosovë 2014-2020
Komuna e Çairit në partneritet me Komunën e Ferizajt dhe OJQ-në BSCK Kosova po zbatojnë projektin “CBC Ekokid” i financuar përmes Thirrjes së 4-t për Propozime të IPA Programit për Bashkëpunim Ndërkufitar Kosovë – Maqedoni e Veriut 2014 – 2020.
Ndërsa sot, Strukturat Operative dhe Sekretariatin e Përbashkët Teknik i mirëprita në Komunën e Çairit.
Projekti synon përmirësimin e efikasitetit energjetik të shkollave në Çair dhe Ferizaj dhe promovimin e eko energjisë së qëndrueshme.
Programi është i financuar nga Bashkimi Evropian. 🇪🇺🇽🇰🇲🇰
—————
IPA CBC Северна Македонија – Косово 2014-2020
Општина Чаир во партнерство со општина Феризај и невладината организација БСЦК Косово го спроведуваат проектот „CBC Ekokid“ финансиран преку четвртиот повик за предлози на ИПА Програмата за прекугранична соработка Косово – Северна Македонија 2014 – 2020 година.
Денеска во општина Чаир ги прeчекав Оперативните структури и Заедничкиот технички секретаријат.
Проектот има за цел да ја подобри енергетската ефикасност на училиштата во Чаир и Феризај и да промовира одржлива еко-енергија.
Програмата е финансирана од Европската Унија. 🇪🇺🇽🇰🇲🇰

loading...

go88 mới go88 game go88 link

code tài xỉu sunwin không vào được sunwin sunwin apk 2021