(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

СО СВЕДОЦИ МОЖЕ ВО БРАК ДА СТАПИТЕ, НЕ МОЖЕ ДРЖАВЈАНСТВО ДА ДОБИЕТЕ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ПРЕДЛОГОТ НА АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

Заев кажа дека според проценките, без државјанство во Македонија се меѓу 650 и 800 граѓани, од кои најголем дел се Роми. (Фото: Влада)

Предложените измени на Законот за државјанство, според кои ќе може да се добие македонско државјанство со изјава на тројца сведоци, не се прифатливи за премиерот Зоран Заев. Ваквиот предлогот на Алијанса за Албанците е влезен во собраниска процедура и помина на прво читање.

„Самиот предлог на Алијансата за Албанците навистина не е за поддржување. Ја почитувам политичката партија како најголема албанска опозициска партија, но во самиот предлог вели со тројца сведоци. Знаете, за да стапите во брак се потребни двајца сведоци и тоа е доволно за брак. За државјанство да викнете сведоци и да кажат, не е доволно, тоа го нема никаде“, кажа Заев, одговарајќи на новинарско прашање на почетокот на изградба на спортска сала во Стајковци во Гази Баба.

Заев кажа дека според проценките, без државјанство во Македонија се меѓу 650 и 800 граѓани и најголем дел од нив се Роми, па потоа се Албанците, а има и Македонци.

„Има од сите националности. Тие живеат со нас, но за жал досега немаат право на социјална и здравствена заштита и други државни придобивки. Ќе се најде решение со помош на Обединетите нации и други земји кои спровеле ваква постапка за издавање државјанства. Со сведоци не се решава оваа работа. Сведочењето е субјективно. Секој може да донесе тројца сведоци од поширокото семејство да кажат, и готово“, рече Заев.

Според предлогот на Алијанса за Албанците, државјани од поранешните југословенски републики, кои до независноста на 8 септември 1991 година живееле во Македонија, ќе можат да добијат македонско државјанство само со изјави од сведоци.

loading...

Website https://twistmoe.net: Watch High-Rise Invasion twistmoe Episode 12 anime online

Expelled from Paradise (https://animekisa.in/m/EVW4) Episode Full

Watch If My Favorite Pop Idol Made It to the Budokan, I Would Die Episode 12

Website https://aniwatch.pro: Watch High School DxD Specials aniwatch Episode 6 aniwatch.me

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756

Gogoanimebe doodlekit: https://gogoanimebe.doodlekit.com/