Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО

СОБРАНИЕТО ГО ПРЕПОЛОВИ УСТАВНИОТ СУД, ЏАФЕРИ ВЕЛИ ДЕКА Е НЕМОЌЕН ДА ГИ НАТЕРА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ИЗБЕРАТ УСТАВНИ СУДИИ

Џафери вели дека нема врска што претседателот на Комисијата Костадин Костадинов не е веќе пратеник по изборот за градоначалник. Комисијата нема никакви пречки да работи. (Фото: СДК.МК)

Уставниот суд кој треба да брои 9 судии, за некој ден останува само со 5, со што се загрозува неговото нормално функционирање. Собранието цела година одбива да ги избере тројцата одамна пензионирани уставни судии на кои од јануари им се придружува уште еден.

Претседателот на Собранието Талат Џафери бели “јас можам да свикам седница за избор на уставни судии, ама бадијала ќе биде, кога членовите на Комисијата за избори и именувања ме дава предлози. За кого ќе гласаме на седница? Да беше изборот преку оглас, ќе имаше досега имиња, но за уставни судии предлози се даваат на седница на Комисијата за избор и именувања, од членовите на Комисијата. Не ја ни закажуваат”, вели спикерот Џафери.

Тој вели дека нема врска што претседателот на Комисијата Костадин Костадинов не е веќе пратеник по изборот за градоначалник. Комисијата нема никакви пречки да работи.

Претседателското место на Комисијата за избори и именувања е испразнето откако Костадин Костадинов од СДСМ стана градоначалник на Струмица на локалните избори во окотмври. Заменик на претседателот е Јован Митрески, координаторот на пратеничката група на СДСМ.

Членови се: Горан Мисовски од НСДП, Диме Велковски и Фаница Николоска од СДСМ, Фадил Зендели од Беса, Мерита Колчи-Коџаџику и Арбен Зибери од ДУИ, Антонијо Милошоски, Александар Николоски, Дафина Стојаноска, Игор Јанушев и Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ и Сурија Рашиди од АА.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime flix Redo of Healer

watch anime dub Komi Can’t Communicate

watch anime online ANIMEFLIX The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

ANIMEFLIX Komi Can’t Communicate Episode 11

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

tải go88