Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Сочувство од Пендаровски за смртта на професионалниот војник на АРСМ во мисијата КФОР на Косово

Претседателот на државата и врховен командант на оружените сили Стево Пендаровски изрази сочувство за смртта на 44-годишниот професионален војник во мисијата КФОР во Косово, кој вчера ненадејно почина во Приштина.

– Изразувам длабоко сочувство до семејството по повод ненадејната смрт на припадникот на нашата Армија кој беше дел од мисијата во Косово. Армијата загуби свој припадник, колега и војник кој посветено и служеше на нејзината мисија. Вечен спомен, нека почива во мир, напиша Пендаровски на Фејсбук.

Генералштабот на Армијата синоќа информираше дека во болница во Приштина вчеравечер околу 18:15 часот ненадејно починал професионалниот војник И.Ч (44), кој беше во состав на контингентот на Армијата на Република Северна Македонија во мисијата КФОР.

На професионалниот војник кој извршувал должности во водот за обезбедување во командата на КФОР-запад во Пеќ, вчера попладне му се слошило. Со воен хеликоптер бил пренесен во болница во Приштина каде што бил реанимиран, но по кратко време е констатирана смрт за која, според првичните наоди, причина најверојатно е срцев удар.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch subbed anime Boruto: Naruto Next Generations

Dragon Ball Super

AnimeFreak Demon Slayer: Entertainment District Arc

Demon Slayer: Entertainment District Arc

Attack on Titan