ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ПОРТПАРОЛОТ НА МВР, ТОНИ АНГЕЛОВСКИ ДОБИ ПЛАКЕТА ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
ПОРТПАРОЛОТ НА МВР, ТОНИ АНГЕЛОВСКИ ДОБИ ПЛАКЕТА ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ: 500 евра е смешна сума за мене!
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ: 500 евра е смешна сума за мене!
Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско, поткупувале за кандидат на ВМРО ДПМНЕ
Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско, поткупувале за кандидат на ВМРО ДПМНЕ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ

Соопштение на „Млади за Македонија“: Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанската фашистичка партија Алијанса на Албанците, предводена од албанскиот неонацист Зијадин Села. Оваа албанска фашистичка партија учествуваше и гласаше за промената на името, се зборува дека е поврзана со убиства на македонски патриоти, шири омраза кон Македонците, а најважно од се, се залага за рушење на уставниот поредок и суверенитетот на Република Македонија, кои ќе ги спроведе преку кантонизација и федерализација на Република Македонија во бинационална држава!

Во 21виот век нема простор за фашистички партии, а уште помалку простор за коалиција со истите тие албански фашисти. Потсетуваме дека неонацистот Зијадин Села константно шири етничка нетрпеливост и омраза кон македонскиот народ, полни со навреда кои постојано го навредуваат нашето достоинство како Македонци. Буквално шокирани сме и оставени без зборови од оваа национално велепредавство, објавено од личниот преку социјалните мрежи од Христијан Мицкоски. За македонскиот народ ова е чин на национално велепредаство од страна на Христијан Мицкоски, кој очигледно дека нема ни грам патриотизам и буквално го злоупотребува името на македонската револуционерна организација и илинденците. Христијан Мицкоски истото го направи и во 2018 кога беше мирен и ја промолча промената на името.

Премногу е долга листата на клевети со кои нацистот Зијадин Села плука по Македонците, а уште подолга е листата за барања за кои се залага неговата партија за рушење на уставниот поредок и суверинитетот на Република Македонија. Листата започнува со навреди дека Македонците се канибали и варвари, а завршува со барања за кантонизација и федерализација!

Mестото на нацистот Зијадин Села е во затвор, а фашистичката партија Алијанса на Албанците треба со закон да се забрани. За крај, уште еднаш ќе го повториме нашето барање во однос на албанските шовистички партии:

-Формирање на независен трибунал за гонење на албанските воени злосторници и пратениците кои гласаа за амнестија на хашките случаи, законот за знамиња, законот за употреба на јазиците, промената на уставот од 2001 и 2019, поставувањето на терористот Талат Џафери за Министер за одбрана и Претседател на Собранието!

-Итна истрага за криминалите, корупцијата, сепаратистичките идеи и албанскиот национализам на албанските политички партии!- Започнување директни преговори со Албанија во врска со мешањето во внатрешните работи на Република Македонија!- Укинување на нелегалната двојазичност!
– Отстранување од јавната администрација на сите неспособни партиски војници вработени по рамковниот договор
– Конфискација на имотот на партиските војници вработени според рамковниот, преку која кај народот ќе се вратат народните пари потрошени за партиските војници вработени според рамковниот
– Целосно укинување на сите закони и акти и решавање на последиците од Тиранската платформа!

loading...

TwistMoe: Rave Master (Dub) anime episode 51 online free at https://twistmoe.net anime

Website https://animekisa.in: Watch Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon animekisa Episode Full anime sites

Watch Yoku Wakaru Gendai Mahou: Cruncha Cruncha Cruncha Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Ashita Sekai ga Owaru toshitemo wcostream Episode Full wcostream hunter x hunter

Ask: https://ask.fm/gogoanimelol

Crokes: https://www.crokes.com/gogoanimebe/