(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

Спасов: Отворен Балкан е проект за европеизација на регионот

Поранешниот амбасадор во Лондон, Ѓорѓи Спасов смета дека проектот Отворен Балкан е од извонредна корист за земјите учеснички во него, зборувајќи за противењето на проектот од страна на трите земји од Западен Балкан: Косово, Босна и Херцеговина и Црна Гора.

– Тоа е проект за европеизација на секоја од нив и може само да го забрза нивното вклучување во ЕУ. Важно е дека тој е отворен и за другите земји. Тоа што тие во овој момент не се подготвени да го прифатат е резултат на нерешени политички проблеми меѓу Србија, Косово, БиХ и Црна Гора. Проектот не го спречува решавањето на тие проблеми. И како што тие ќе се решаваат така и тие земји ќе се приклучуваат. Дали тоа ќе се случи во мандатот на Вучиќ или подоцна ќе видиме. Но, секој треба да си ја пресмета користа од отворени граници и добра економска соработка и да оцени дали така или на друг начин ќе најде побргу решение и за политичките проблеми, изјави Спасов за „Слободен печат“.

loading...

anime heaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime online AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

animeheaven es AnimeHeaven My Hero Academia Season 3

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeHeaven Tokyo Ghoul

Death Note (Dub) Episode 31