(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!

Спасов: Заев ќе остане запаметен по тоа што успеа да сруши три мита

-Јас напишав во мојата книга „Политичкиот предизвик на социјалдемократијата „ дека што и да се случува, Заев ќе остане запаметен во политичката историја на Македонија по тоа што успеа да сруши три мита, вели професорот Ѓорѓи Спасов, кој е и еден од основачите на СДСМ во интервју за НОВА ТВ.

-Првиот мит беше, митот за непобедливоста на авторитарен режим на избори, односно дека Груевски нема шанса некој да го победи на избори.

Вториот мит беше митот за вечноста на етничките партии во Македонија и невоизможноста од нивно трансформирање во граѓански мултиетнички партии.

И третиот мит беше митот за неможноста од решавање на деценискиот спор околу разликите за името со Грција, кој почиваше на уверувањето дека целта на Грција е Македонија да не постои како независна држава. – појаснува Спасов.

Професорот Спасов во интервјуто вели Заев се избори за местото лидер на партијата самостојно.

-Направи кадровски промени и донесе многу нови млади луѓе од внатрешноста со што го засили СДСМ таму кај што беше најслаб. Направи исчекор во претворање на партијата во граѓанска со вклучување Албанци во своето членство и на листите. Преку паролата „Нема правда- нема мир„ и говорењето за враќањето на средната класа направи обид да ја врати СДСМ на изворните принципи, примени целосно нова комуникациска стратегија преку социјалните мрежи, и покажа невидена храброст во политичката битка со објавување на прислушуваните разговори.Сето тоа му донесе можност на СДСМ да добие уште еден мандат и да не изгуби многу дури и со обезбедувањето двотертинско мнозинство за промена на Уставот. Медиумите добија поголема слобода и се вратија на екраните дебатите меѓу власта и опозицијата, вели Спасов.

loading...

AnimeHeaven dragon ball super anime heaven: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/PPQJ/ep-2)

4Anime watch anime dub: Watch Death Note (Dub) Episode 8