Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите

СПАСОВСКИ ДО ДИПЛОМЦИТЕ НА ПОЛИЦИСКА АКАДЕМИЈА: МВР ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ЕКИПИРА СО КВАЛИТЕТЕН КАДАР КАКО ВАС

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се обрати на свечената церемонија по повод промоцијата на дипломираните студенти од генерацијата 2021 година на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св. Климент Охридски”, на која што присуствуваа и проф. д-р Коруновски, ректор на Универзитетот „Св.Климент Охридски”, проф. д-р Дујовски, декан на Факултетот за безбедност, како и д-р Максути, директор на Дирекцијата за заштита и спасување.

Министерот Спасовски во своето обраќање упати искрени честитки до сите дипломирани студенти на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св.Климент Охридски”, што денеска и официјално го завршуваат делот од академскиот пат минат во оваа реномирана високообразовна институција, како и на професорите за изнедрувањето на уште една квалитетна и вредна генерација дипломци.

„Модерните општествени системи секаде во светот инсистираат – а во интерес на сопствениот просперитет – на следење и практично имплементирање на нови, современи, научно-истражувачки сознанија, на максимална кооперативност меѓу теоретското и практичното знаење. Така е и во поглед на безбедноста, особено што веќе е етаблирано уверувањето дека е неопходно, и тоа веќе се прави, подлабоко инволвирање на таа безбедносна разнообразност во сите пори од системите”, истакна министерот Спасовски пред дипломците.

Спасовски ја потенцираше стратешката определба на Министерството за внатрешни работи во изминатите неколку години во однос на кадровото и стручното надградување.

„Токму заради тоа јас немам дилема дека многумина од вас, почитувани дипломци, ќе успеат да го препознаат и пронајдат своето место во општеството, притоа давајќи го својот професионален максимум, како во име на сопствените амбиции, така и во име на потребата за брз и интензивен развој на нашата држава. Исто како што сум убеден и дека нашите институции, веќе јасно и недвосмислено ја детектираат потребата од иновативниот, млад, перспективен потенцијал што егзистира во секој млад човек желен за самодокажување и напредок. Впрочем, овој став веќе неколку години наназад претставува и една од стратешките определби на Министерството за внатрешни работи. И, ве уверувам дека нема да запреме со оваа политика во делот на кадровско и стручно надградување на Министерството за внатрешни работи, туку сме решени тоа да стане составен дел од процесите на избор и професионална надградба на нашите вработени”, порача министерот Спасовски.

На крајот на своето обраќање министерот Спасовски посака успех и на професорите на Факултетот за безбедност со очекување дека и во иднина оваа етаблирана високообразовна ќе продуцира кадри кои ќе бидат столбот на безбедноста во државата на кои сите ќе гледаат со професионална гордост.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Naruto (Dub)

anime sites One-Punch Man

anime online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeHeaven Dragon Ball Super

AnimeHeaven To Your Eternity

tải go88