Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Спасовски до Ковачевски: Биди најмалку како што беше Заев за Куманово!

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вчера го поддржа Димитар Ковачевски во трката за претседател на СДСМ. Тој присуствуваше на претставувањето на програмата на Ковачевски во Куманово.

-Идниот претседател на СДСМ е мојот сограѓанин Димитар Ковачевски и оттука од мое Куманово упатувам силна порака – убеден сум дека одговорно и посветено ќе ја води партијата и со новото раководство ќе го осигура континуитетот на успешните политики и ќе продолжи да го гради општеството со социјалдемократски вредности, едно општество за сите наши граѓани, затоа што СДСМ постои за граѓаните и работи пред се’ за доброто на општеството.

Целта е јасна и единствена – партијата да ги реализира ветувањата, да работи и да го унапредува животот на граѓаните, а за тоа мора да сме обединети и многу да работиме.

Повикувам на 12 декември да го избереме Димитар Ковачевски за нов претседател на СДСМ, а на другарот Димитар му порачувам да биде најмалку како што беше Зоран Заев за Куманово!, рече Спасовски.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 12

Attack on Titan (Dub) Episode 25

free anime online My Hero Academia (Dub)

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 7

tải go88